reklama

Hasiči ukázali, ako dokážu bojovať o životy ľudí pri dopravných nehodách

Zachrániť postihnutú osobu z havarovaného auta v stanovenom časovom limite bolo úlohou siedmich hasičských družstiev, ktoré sa zúčastnili v piatok 4. mája premiérovej súťaže O pohár predsedu Trnavského samosprávneho kraja vo vyslobodzovaní zranených osôb.

Týmto spôsobom si hasiči pripomenuli sviatok svojho patróna sv. Floriána. Okrem domáceho tímu OR HaZZ v Trnave prijali pozvanie hasičské družstvá z Dunajskej Stredy, Piešťan, Galanty, Bratislavy, Nitry, Senice a Skalice.

Počasie sprvu nevychádzalo, privítal nás dážď, ale títo chlapci nie sú z cukru. Som spokojný, videli sme zaujímavé podujatie. O rok sa tešíme na pokračovanie,“ hodnotil riaditeľ KR HaZZ v Trnave Vladimír Mrva.

Zmyslom súťaže bolo vytvoriť čo možno najreálnejšie situácie, s akými sa hasiči bežne stretávajú pri dopravných nehodách. V časovom limite mali zabezpečiť záchranu živej figurantky, dostať ju z vozidla a poskytnúť jej predlekársku prvú pomoc. Na správnosť vyslobodzovacieho postupu dohliadali šiesti rozhodcovia.

Šesť vozidiel poskytla automobilka PSA Peugeot Citroen, ďalšie dve získali organizátori z vrakoviska.

Hodnotila sa taktika záchrannej akcie, technika jej realizácie, kvalita poskytnutej pomoci a – samozrejme – aj dosiahnutý čas zásahu. Napínavé súboje a boj o každú sekundu pri záchrane života sledovalo aj množstvo okoloidúcich. „Je to ako v skutočnom živote – len si k tomu pridajte zúfalé výkriky a plač zranených, ako aj pocit, že bojujete o ich životy,“ konštatoval jeden z účastníkov sledujúc svojich kolegov v akcii.

VIDEO:

Súťaž otvoril predseda TTSK Tibor Mikuš. „Vašu prácu vysoko oceňujem, pretože pomáhate ľuďom zachraňovať majetky a životy. Mám preto hasičov a záchranárov vo veľkej úcte. Súťaž je logickým vyústením doterajšej spolupráce. Je mojím presvedčením že ak chceme spolupracovať, musíme viesť predovšetkým dialóg, pretože je množstvo úloh, ktoré musíme spoločne riešiť. Preto sme spojili sily, aby sme spoločne robili to, čo občan reálne potrebuje,“ vyhlásil na slávnostnom otvorení.

Spolupráca TTSK s Krajským riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Trnave trvá už šiesty rok. Vďaka podpísanému memorandu, ktoré je na Slovensku jedinečné, dostali krajskí hasiči novú modernú techniku, ktorú pre nich zakúpil Trnavský samosprávny kraj.

Na parkovisku pri mestskom amfiteátri sa najviac darilo hasičom z HaZU Bratislava, druhé miesto získal nitriansky tím, tretiu priečku obsadili domáci Trnavčania.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 6. mája 2012 9:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Videoarchív. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Hasiči ukázali, ako dokážu bojovať o životy ľudí pri dopravných nehodách”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.