reklama

Jarmok bude tradične bohatý na výrobky ľudových majstrov aj domáce pochúťky

Blíži sa Tradičný trnavský jarmok – jedno z najočakávanejších podujatí roka s tradíciou, ktorá vznikala pred stáročiami spoločne s naším mestom.

Od štvrtka 11. do nedele 14. septembra bude historické centrum mesta žiť pestrým jarmočným ruchom, v piatok 12. a v sobotu 13. septembra znova ožije aj Stredovek pod hradbami v Sade Antona Bernoláka.

Podobne ako kedysi, aj dnes si budú môcť Trnavčania a návštevníci mesta vyberať do gazdovstva i na pamiatku od výmyslu sveta: prútené košíky pre kvočky, metly pre bosorky, trdelníky pre trdlá, zvonce pre ovečky, čačky pre parádnice, varešky a valčeky na cesto pre manželky, hrnčeky pre vodníkov, ručne tkané lietajúce koberčeky a balóny (špeciálne modely pre cestovateľov aj domasedov), vzácne kamene pre domácich kúzelníkov, medovníky pre frajerky, med pre medveďa, cigánsku pre všetkých, prvý burčiak pre zdravie a mnoho iného tradičného jarmočného tovaru a dobrôt.

jarmok_1

Ilustračné foto

Ľudovoumeleckí výrobcovia sa rozložia vo vyše sto osemdesiatich stánkoch, tohtoročnou novinkou medzi nimi bude gemerská paličkovaná čipka od Dagmary Dieovej z Betliara.

Z tradičných jarmočných pochúťok si návštevníci budú môcť vyberať vo vyše dvadsiatich stánkoch na Vajanského ulici a v osemnástich stánkoch na Radlinského.

Novinkou v sladkej ponuke bude čokokebab, nebudú však chýbať ani štrúdle, lokše, langoše, podplamenníky, valašské frgále, varená kukurica, pukance, pražené oriešky, šišky, syry, domáce údeniny a neodmysliteľné tekvicové jadierka.

Atmosféru trhu doplnia koncerty a tanečné vystúpenia na Trojičnom námestí a atrakcie ľudovo-technickej zábavy ako napríklad vodné bubliny či jazda na elektrických autíčkach.

Ďalšou novinkou bude jazda na motorových simulátoroch, na parkovisku za Domom kultúry.

Deti si budú môcť zajazdiť aj na poníkoch v Parku Antona Bernoláka pri detskom ihrisku Guliver, pre starších záujemcov bude pripravená možnosť vyskúšať si streľbu z luku pod dohľadom členov Lukostreleckého klubu Perun Trnava.

(TS mesta Trnava)

Kompletný program TTJ 2014
(pre zväčšenie kliknite na obrázky):

ttj-plag-program-1

ttj-plag-program-2

Ulož ako PDF
Napísal 9. septembra 2014 15:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.