reklama

Na trnavskom jarmoku padali pokuty

Napriek daždivému počasiu pracovníci daňového a colného úradu vykonali tradičnú kontrolnú akciu na Tradičnom trnavskom jarmoku. Spoločnú kontrolnú akciu Daňového a Colného úradu v Trnave zamerali inšpektori na dodržiavanie povinnosti evidovania tržieb v elektronických registračných pokladniciach.

Pracovníci daňového a colného úradu vykonali kontrolné nákupy počas celého jarmoku, teda nielen v pracovnom čase, ale aj cez víkend. Zamerali sa na stánky rýchleho občerstvenia, reštauračné zariadenia a stánky komerčných predajcov.

„Cieľom kontrol bolo zistiť, či prevádzky riadne evidujú prijaté platby od zákazníkov do elektronických registračných pokladníc počas celého dňa, a či následne vydávajú pokladničný doklad spĺňajúci náležitosti podľa zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnici,“ priblížila hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Švárna.

jarmok

Ilustračné foto

Na kontrolnej akcii sa zúčastnilo 40 zamestnancov z Daňového úradu a Colného úradu v Trnave. Vykonali 51 kontrolných nákupov.

Porušenie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice zistili v 23 prípadoch. V dvoch prípadoch došlo k porušeniu colného zákona a v jednom prípade bolo zistené podozrenie z porušenia práva duševného vlastníctva a zaistenie podozrivého tovaru.

Najčastejším porušením zákona bolo nezaevidovanie prijatej tržby v pokladnici a zaevidovanie tržby, no bez vydania dokladu z pokladnice.

„Nepoctivých podnikateľov neminie 330-eurová pokuta. Aj keď sa pri opakovaných porušeniach môže pokuta zdvojnásobiť, a podnikateľom hrozí až zrušenie živnosti, mnohí stále riskujú. Minimálna výška uložených pokút za zistené porušenia je v sume 2 450 eur,“ pripomenula Švárna.

Daňový a Colný úrad Trnava budú spoločne vykonávať podobné kontrolné akcie zamerané na jarmoky počas celej jesene.

Ulož ako PDF
Napísal 16. septembra 2014 19:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na trnavskom jarmoku padali pokuty”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.