reklama

Na trnavskom jarmoku padali pokuty

Napriek daždivému počasiu pracovníci daňového a colného úradu vykonali tradičnú kontrolnú akciu na Tradičnom trnavskom jarmoku. Spoločnú kontrolnú akciu Daňového a Colného úradu v Trnave zamerali inšpektori na dodržiavanie povinnosti evidovania tržieb v elektronických registračných pokladniciach.

Pracovníci daňového a colného úradu vykonali kontrolné nákupy počas celého jarmoku, teda nielen v pracovnom čase, ale aj cez víkend. Zamerali sa na stánky rýchleho občerstvenia, reštauračné zariadenia a stánky komerčných predajcov.

„Cieľom kontrol bolo zistiť, či prevádzky riadne evidujú prijaté platby od zákazníkov do elektronických registračných pokladníc počas celého dňa, a či následne vydávajú pokladničný doklad spĺňajúci náležitosti podľa zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnici,“ priblížila hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Švárna.

jarmok

Ilustračné foto

Na kontrolnej akcii sa zúčastnilo 40 zamestnancov z Daňového úradu a Colného úradu v Trnave. Vykonali 51 kontrolných nákupov.

Porušenie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice zistili v 23 prípadoch. V dvoch prípadoch došlo k porušeniu colného zákona a v jednom prípade bolo zistené podozrenie z porušenia práva duševného vlastníctva a zaistenie podozrivého tovaru.

Najčastejším porušením zákona bolo nezaevidovanie prijatej tržby v pokladnici a zaevidovanie tržby, no bez vydania dokladu z pokladnice.

„Nepoctivých podnikateľov neminie 330-eurová pokuta. Aj keď sa pri opakovaných porušeniach môže pokuta zdvojnásobiť, a podnikateľom hrozí až zrušenie živnosti, mnohí stále riskujú. Minimálna výška uložených pokút za zistené porušenia je v sume 2 450 eur,“ pripomenula Švárna.

Daňový a Colný úrad Trnava budú spoločne vykonávať podobné kontrolné akcie zamerané na jarmoky počas celej jesene.

Ulož ako PDF
Napísal 16. septembra 2014 19:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na trnavskom jarmoku padali pokuty”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.