reklama

Kontroly pokladníc v Trnavskom kraji skončili pokutami, colníci v nich budú pokračovať

V prvom polroku 2015 vykonali colníci z Trnavského kraja 661 miestnych zisťovaní zameraných na kontrolu pokladníc a na mieste uložili obchodníkom pokuty vo výške 43 780 eur.

Ako informovala hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Zlochová, na základe skúseností z predchádzajúceho obdobia, pretrvávajúcich a opakujúcich sa zistení porušení zákona, budú zo strany trnavských colníkov vykonávané intenzívne kontroly aj počas nasledujúcich týždňov,

„Kontroly sa uskutočnia na športových a kultúrnych podujatiach sprevádzaných občerstvením a iným predajom,“ konkretizovala Zlochová.

pokladna-obchod

ILUSTRAČNÉ FOTO

Pre ilustráciu počas víkendovej kontroly pokladníc udelili senickí pracovníci Colného úradu v dvom obchodníkom zákaz predaja. Za porušenie tohto zákazu hrozí kontrolovanému subjektu pokuta od 10 000 do 40 000 eur.

Skontrolovali aj bufetárov na pretekoch „Dračích lodí“ na Kunovskej priehrade v Senici. Kontroly zamerali najmä na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice – teda na vydávanie bločkov.  Výsledkom kontroly bolo udelenie zákazu predávať obchodníkovi tovar, na ktorý sa vzťahuje povinnosť používať elektronickú registračnú pokladnicu. V jednom prípade udelili zákaz na 24 hodín, v druhej prevádzke na štyri hodiny.

Ani v jednom z prípadov obchodníci nezaevidovali platbu za tovar do elektronickej registračnej pokladnice. Obchodníkom za nesplnenie si povinností uložili colníci pokuty rozhodnutím na mieste vo výške 1680 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 28. júla 2015 23:40. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.