reklama

Venovala sa záhrade, cestovala po Afrike. V novembri zaspieva Marie Rottrová aj v Trnave

V rámci jesenného slovenského turné zavíta do Trnavy česká hudobná legenda Marie Rottrová. Lady soul, ako ju často nazývajú hudobní kritici aj fanúšikovia, bude sprevádzať známa Neřez.

Koncert v Trnave sa uskutoční 4. novembra. Pri príležitosti blížiaceho sa turné pozdravila Marie Rottrová svojich slovenských fanúšikov prostredníctvom zaujímavého rozhovoru, ktorý vám dnes sprostredkúvame.

Vstupenky sú k dispozícii už dnes v sieti Ticketportal (link tu).

K veľkej radosti fanúšikov sa vraciate späť na slovenské koncertné pódiá. Čo bolo motívom tohto rozhodnutia?

– Predovšetkým som sa rozhodla, že začnem opäť spievať. Začalo sa mi veľmi cnieť po koncertnom pódiu, kapele a fanúšikoch. Na Slovensku som dlho nespievala, tak som sa rozhodla urobiť turné po slovenských mestách.

Čomu ste sa venovali vo vašej profesijnej pauze a ako ste nečerpávali energiu na ďalšie pokračovanie vašej dlhoročnej kariéry?

– Venovala som sa rodine, domu a záhrade. Párkrát som bola za synom a jeho rodinou v Kanade a tiež sme s manželom cestovali. Vlani sme boli na Safari v Keni a Tanzánii, dokonca so slovenskou cestovnou agentúrou.

Na čo sa môžeme tešiť na vašich koncertoch, ako budú vyzerať? Ktoré miesta na slovenskom navštívite?

– Na koncertoch zaspievam samozrejme svoje najväčšie hity, napr. Večerem zhýčkaná, Řeka lásky, Ten vůz už jel a ďalšie. Ako hosť vystúpi skupina Neřež, ktorá so mnou zahrá a zaspieva moje pesničky. A dočkáte sa aj prekvapenia v podobe známeho duetu. Koncerty budem mať v Košiciach, Prešove, Piešťanoch, Trenčíne, Komárne, Trnave a Ružomberku v priebehu októbra a novembra.

rottrova-tourSK

Prezradíte nám, ako sa pripravujete na vystúpenie a či máte nejaký rituál pred koncertom?

– Na turné sa pripravujem poctivo a zodpovedne. Doma si opakujem pesničky a spievam si pri klavíri. Časy, kedy som jednoducho prišla na javisko a bez prípravy spievala, sú preč. Cvičím hlas, dokonca som si pred časom vzala pár hodín spevu s hlasovým pedagógom. Poradil mi, ako sa mám pred koncertom správne a efektívne rozospievať.

Sledujete aspoň čiastočne slovenskú hudobnú scénu? Máte nejakého obľúbeného interpreta, kapelu alebo nejaký nový objav?

– Mám rada slovenskú hudbu aj muzikantov. Sú moderní, majú výborné hudobné nápady. Moja dlhoročná láska je skupina Elán, mám rada Mekyho Žbirku, Richarda Müllera, a tiež Janu Kirschner. Ale zaregistrovala som aj nových skvelých interpretov a kapely. Mojou osobnou česko-slovenskou spoluprácou je duet s Kulym zo skupiny Desmod.

Hovorí sa o vás, že máte veľmi kladný vzťah k jedlu, čo hovoríte na slovenskú kuchyňu?

– Slovenské jedlá sú skvelé. Cestou do Bratislavy sa vždy zastavíme v jednej kolibe, mám rada bryndzové halušky, ktoré si dávam s dvojitou slaninkou. Chutia mi slané aj sladké pirohy a fazuľová polievka s údeným kolienkom. Slovenskú kapustnicu s klobásou varím aj doma. Okrem koncertov sa veľmi teším aj na slovenské reštaurácie a koliby.

Prezradíte nám, s kým by ste si rada zaspievali, keby ste si mohli ľubovoľne vybrať, máte taký nesplnený sen?

– Ja som za svoju karieru naspievala desiatky duetov, s Karlom Gottom aj Černochom, s Pavlom Bobkom, Petrom Nemcom, alebo s Radkom Pastrňákom. Raz sme dokonca mali nápad, že by som na CD Stopy naspievala duet s Chrisom Rea. A keď bolo všetko takmer dohodnuté, nakoniec sme na to nemali dosť času. Tak s ním by som si určite rada zaspievala!

Vďaka za rozhovor a tešíme sa na vaše koncerty. Chcete niečo odkázať vašim fanúšikom?

– Na slovenské publikum sa veľmi teším. Je tak priateľské a živé, chodí sa na koncerty baviť a ja milujem ich energiu.
Tak priatelia, pripravte sa, čoskoro sa uvidíme! Teším sa na vás.

Ulož ako PDF
Napísal 20. septembra 2014 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.