reklama

Venovala sa záhrade, cestovala po Afrike. V novembri zaspieva Marie Rottrová aj v Trnave

V rámci jesenného slovenského turné zavíta do Trnavy česká hudobná legenda Marie Rottrová. Lady soul, ako ju často nazývajú hudobní kritici aj fanúšikovia, bude sprevádzať známa Neřez.

Koncert v Trnave sa uskutoční 4. novembra. Pri príležitosti blížiaceho sa turné pozdravila Marie Rottrová svojich slovenských fanúšikov prostredníctvom zaujímavého rozhovoru, ktorý vám dnes sprostredkúvame.

Vstupenky sú k dispozícii už dnes v sieti Ticketportal (link tu).

K veľkej radosti fanúšikov sa vraciate späť na slovenské koncertné pódiá. Čo bolo motívom tohto rozhodnutia?

– Predovšetkým som sa rozhodla, že začnem opäť spievať. Začalo sa mi veľmi cnieť po koncertnom pódiu, kapele a fanúšikoch. Na Slovensku som dlho nespievala, tak som sa rozhodla urobiť turné po slovenských mestách.

Čomu ste sa venovali vo vašej profesijnej pauze a ako ste nečerpávali energiu na ďalšie pokračovanie vašej dlhoročnej kariéry?

– Venovala som sa rodine, domu a záhrade. Párkrát som bola za synom a jeho rodinou v Kanade a tiež sme s manželom cestovali. Vlani sme boli na Safari v Keni a Tanzánii, dokonca so slovenskou cestovnou agentúrou.

Na čo sa môžeme tešiť na vašich koncertoch, ako budú vyzerať? Ktoré miesta na slovenskom navštívite?

– Na koncertoch zaspievam samozrejme svoje najväčšie hity, napr. Večerem zhýčkaná, Řeka lásky, Ten vůz už jel a ďalšie. Ako hosť vystúpi skupina Neřež, ktorá so mnou zahrá a zaspieva moje pesničky. A dočkáte sa aj prekvapenia v podobe známeho duetu. Koncerty budem mať v Košiciach, Prešove, Piešťanoch, Trenčíne, Komárne, Trnave a Ružomberku v priebehu októbra a novembra.

rottrova-tourSK

Prezradíte nám, ako sa pripravujete na vystúpenie a či máte nejaký rituál pred koncertom?

– Na turné sa pripravujem poctivo a zodpovedne. Doma si opakujem pesničky a spievam si pri klavíri. Časy, kedy som jednoducho prišla na javisko a bez prípravy spievala, sú preč. Cvičím hlas, dokonca som si pred časom vzala pár hodín spevu s hlasovým pedagógom. Poradil mi, ako sa mám pred koncertom správne a efektívne rozospievať.

Sledujete aspoň čiastočne slovenskú hudobnú scénu? Máte nejakého obľúbeného interpreta, kapelu alebo nejaký nový objav?

– Mám rada slovenskú hudbu aj muzikantov. Sú moderní, majú výborné hudobné nápady. Moja dlhoročná láska je skupina Elán, mám rada Mekyho Žbirku, Richarda Müllera, a tiež Janu Kirschner. Ale zaregistrovala som aj nových skvelých interpretov a kapely. Mojou osobnou česko-slovenskou spoluprácou je duet s Kulym zo skupiny Desmod.

Hovorí sa o vás, že máte veľmi kladný vzťah k jedlu, čo hovoríte na slovenskú kuchyňu?

– Slovenské jedlá sú skvelé. Cestou do Bratislavy sa vždy zastavíme v jednej kolibe, mám rada bryndzové halušky, ktoré si dávam s dvojitou slaninkou. Chutia mi slané aj sladké pirohy a fazuľová polievka s údeným kolienkom. Slovenskú kapustnicu s klobásou varím aj doma. Okrem koncertov sa veľmi teším aj na slovenské reštaurácie a koliby.

Prezradíte nám, s kým by ste si rada zaspievali, keby ste si mohli ľubovoľne vybrať, máte taký nesplnený sen?

– Ja som za svoju karieru naspievala desiatky duetov, s Karlom Gottom aj Černochom, s Pavlom Bobkom, Petrom Nemcom, alebo s Radkom Pastrňákom. Raz sme dokonca mali nápad, že by som na CD Stopy naspievala duet s Chrisom Rea. A keď bolo všetko takmer dohodnuté, nakoniec sme na to nemali dosť času. Tak s ním by som si určite rada zaspievala!

Vďaka za rozhovor a tešíme sa na vaše koncerty. Chcete niečo odkázať vašim fanúšikom?

– Na slovenské publikum sa veľmi teším. Je tak priateľské a živé, chodí sa na koncerty baviť a ja milujem ich energiu.
Tak priatelia, pripravte sa, čoskoro sa uvidíme! Teším sa na vás.

Ulož ako PDF
Napísal 20. septembra 2014 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.