reklama

Obľúbená česká speváčka Marie Rottrová vystúpi v septembri v Mestskom amfiteátri

Ikonická postava českej hudobnej kultúry, Marie Rottrová, známa aj ako „Lady Soul“, vystúpi začiatkom septembra v trnavskom Mestskom amfiteátri. Jej vystúpenia a piesne zasahujúce do viacerých desaťročí majú stále silný a trvalý vplyv 
na mnohých fanúšikov. Jej hudobný odkaz je nezabudnuteľný a prebýva v srdciach ľudí po celom Česku aj za hranicami.

Marie Rottrová sa narodila v roku 1941 do hudobnej rodiny opernej speváčky a organistu, no napriek rodinnej tradícii sa rozhodla po maturite na gymnáziu v Bohumíne študovať právo. Osud však mal iné plány a odviedol ju do predsa sveta hudby. Marie Rottrová začínala svoju kariéru spievaním so skupinou MAJESTIK a s Věrou Špinarovou, ďalšou ostravskou speváckou hviezdou. Neskôr bola súčasťou kapely FLAMENGO.

V rokoch 1981 až 1987 si získala obrovskú popularitu svojím televíznym programom Divadélko pod věží. Na tomto projekte spolupracovala s významnými hudobníkmi a skladateľmi, ako sú J. Wykrent, J. Fikejzová, Z. Borovec či J. Nohavica.

Jej romantické hity, ako napríklad „Lásko, voníš deštěm,“ „Kůň bílý,“ „Markétka,“ „Řeka lásky,“ „Skořápky ořechů,“ „Ten vůz už jel,“ alebo „Zřejmě letos nikde nejsou kytky,“ sú dodnes prehrávané na mnohých rozhlasových staniciach. Okrem toho si získala srdcia poslucháčov aj svojimi populárnymi duetmi, napríklad s Pavlem Bobkom v piesni „S tím bláznem si nic nezačínej“ a s Janom Bartoškom v piesni „Klíč pro štěstí.“

Marie Rottrová sa objavila tiež v niekoľkých televíznych programoch či filmoch. Medzi jej televízne vystúpenia patria Silvestr na přání alebo Čí jsou hory Kavčí? (1977), muzikál Neberte nám princeznú (1981), hudobná rozprávka Plaváček (1986), seriál Bigbít (1998). Okrem toho naspievala ústredné melódie pre filmy Smrt si vybírá (1972), Léto s kovbojem (1976), Kam nikdo nesmí (1979) a Prázdniny pro psa (1980).

Príďte si vychutnať exkluzívny koncert do Mestského amfiteátra v Trnave už štvrtok 
7. septembra 2023 o 19:00.

Lístky sú dostupné v predpredaji na: https://vstupenky.maxiticket.sk/exkluzivny-koncert-marie-rottrova-2023-trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 13. augusta 2023 10:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.