reklama

Talentovaná a charizmatická speváčka Katarína Ščevlíková vystúpi v Trnave

Manuel Cafe v spolupráci s trnavským online Rádiom Bunker pozývajú na prvý jesenný koncert zo série piatkových hudobných večerov, ktorý sa bude niesť v jazzovom duchu. Pozvanie prijala charizmatická finalistka TV programu X Factor Katarína Ščevlíková, ktorá príde v sprievode kolegu a výborného gitaristu Petra Zajačka.

Katku Ščevlíkovú ľudia poznajú ako mladú, nespútanú speváčku z Bratislavy s výrazne kučeravou červenou frizúrou, ktorá má za sebou účinkovanie a hosťovanie v tých najrôznejších hudobných projektoch. Miluje totiž viaceré hudobné žánre a chcela skrátka vyskúšať všetko.

Odspievala si od rock’n’rollu, cez funky a soul až po jazz či reggae. V roku 2013 sa však rozhodla vydať na sólovú dráhu a prihlásením sa do súťaže X Factor odštartovala svoju vlastnú kariéru. Popri vystúpeniach v bratislavských kluboch a baroch s gitaristom Peťom Zajačkom či kapelou SlipTheBeat ešte pracovala v jednej vychytenej bratislavskej palacinkárni. Jedlo je totiž jej druhá vášeň, a ako vraví ona sama: “Keby mi to s hudbou nevyšlo, tak sa určite pustím do podnikania v oblastí gastronómie :).”

scevlikova-manuel
Plagát

V hudbe sa jej ale darí, o čom svedčí aj jej obsadenie v prvých dvoch sériach obľúbenej televíznej šou Milujem Slovensko, kde spievala po boku Samuela Tomečka. Po šou vznikla spolupráca medzi bývalým superstaristom a Katkou v podobe viacerých Samových pesničiek, na ktorých sa Katka podieľala hlavne textársky.

V roku 2013 si zaspievala v sprievode kolegu a výborného gitaristu Petra Zajačka na Bratislavských jazzových dňoch v Inchebe, kde sa každoročne objavujú najvačšie svetové jazzové legendy. Spolu s Peťom majú na konte účasť v jazzových súťažiach ako Jazz Start Up 2013 či Nové Tváre Slovenského Jazzu 2012, kde Katka získala ocenenie Objav roka.

Koncom roku 2013 sa Katka stala výherkyňou celoslovenskej spevácko-autorskej súťaže Zlatý hlas na Jemných Melódiách. Medzi jej posledné a najväčšie úspechy však určite patrí postup medzi medzi TOP 6 najlepších spevákov z Česka a Slovenska v rámci prestížnej svetovej šou X FACTOR, kde pod vedením českého skladateľa a speváka Ondřeja Brzobohatého prešla kusisko cesty.

V súčasnosti sa sústreďuje na svoj debutový album, ktorý by mal vyjsť na jeseň 2014.

Koncert: Jazz duo Ščevlíková & Zajaček
Miesto konania: Manuel Cafe, Jeruzalemská 22, Trnava
Kedy: Piatok 26.9.2014 o 21.00 hod. Vstup: 3,-€
Rezervácie na tel. čísle 0905 454 090 u pani Debreckej

Ulož ako PDF
Napísal 23. septembra 2014 13:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.