reklama

Zmyselný, intímny, drsný aj hravý! Belgický SKEMER vystúpi v Trnave

Skemer tvorí dvojica Kim Peers a Mathieu Vandekerckhove, gitarista kapiel Syndrome a Amenra, ktorá je vo svete hudby pojmom. O ich spoločných koncertoch sa hovorí, že sú vzrušujúcim surrealistickým spojením peepshow, bodyhorroru, draculovskej hrôzy a temných melódií. Uznajte, to treba vidieť!

Obaja radi počúvajú dark wave, post punk, hardcore 80. rokov, oldschoolový metal, ale aj hip hop a táto žánrová zmes sa odzrkadľuje aj v ich spoločnej tvorbe.

Tvoria však osve – Mathieu neprezradí veľa z toho, ako komponuje hudbu a ani Kim nevysvetľuje, čo sa jej preháňa hlavou, keď píše texty a spieva, a tak si medzi sebou udržiavajú vzrušujúcu mystiku.

Rúškom tajomstva je zahalený aj ich názov. Skemer je, zdá sa, slovnou hračkou, ktorá spája anglické slovo schemer (teda manipulátor) a flámske pomenovanie súmraku. Dotvára celkovú atmosféru ich hudobno-vizuálnej šou, ktorá je brutálna a vášnivá zároveň.

Na jednej strane môžete cítiť jedinečný fotografický cit Mathieua a na strane Kim zas profesionálnu dráhu modelky a jej mnohé kontakty v odevnom biznise.

Európske turné ich do Trnavy zavedie v utorok 3. mája 2022, keď vystúpia v kultúrnom centre Malý Berlín spolu s poľským experimentátorom Zbigniewom Chojnackim.

Jeho špecifické spojenie akordeónu a elektroniky z neho robí nevšedný zjav na hudobnej scéne. Táto kombinácia je plná hlukových stien, nevypočítateľnej atmosféry a strašidelných zvukov.

Podujatie podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 1. mája 2022 16:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.