reklama

Hravý dizajn a workshopy pre celú rodinu na jesennom Rínku

Tridsať nových predajcov sa 17. októbra 2015 predstaví na Kapitulskej ulici. Trnavský Rínek opäť prichádza s nápaditou ponukou originálneho handmade, workshopov a sezónnych dobrôt.

Jesennú zostavu textilnej sekcie tvoria obľúbené háčkované hračky, zástery, chňapky, dekorácie, batohy, tašky, podložky pod notebooky či sukne.

Milovníkov originálneho oblečenia určite potešia írečité texty na tričkách z dielne Kingfactory, ako napr. „Umjení je mjet furt mít chléb, mléko a vajcá“, ktoré sa v posledných týždňoch virálne šírilo po sociálnych sieťach a získalo si na internete množstvo fanúšikov či kolekcia v tme svietiaceho oblečenia pre deti aj dospelých od Lemuru.

Na Rínku nájdu návštevníci okrem oblečenia aj prírodnú kozmetiku, smaltované ozdoby, pexesá, karty, drevené hračky, hlavolamy, prívesky, zošity, magnetky, háčkované šperky, čiapky, brošne či kabelky.

Ako prezrádza jedna z organizátoriek Júlia Č. Oravcová, na Trnavskom Rínku pri výbere predajcov zvažujú nielen lokálnosť produktu, ale aj autorský prístup.

„Vždy u nás vyhráva nápaditosť, originálny dizajn, estetika, vtip, ale aj poctivé a kvalitné prevedenie. Našťastie, na Slovensku je veľa šikovných ľudí, takže máme skôr opačný problém – koho nevybrať,“ konštatuje.

rinek-kapitulska
Ilustračné foto

Dodáva, že tentokrát poteší Rínek aj mužov, ktorí sa všeobecne sťažujú na nedostatok chlapského tovaru na podobných podujatiach: „Na Rínku si u nás páni nájdu originálne manžetové gombíky, spony na kravaty či štuple do vínových fliaš od Danielitas Creative World.“

Mestský trh bude prístupný od 9. do 17.00 h na Kapitulskej ulici pod parčíkom a s gastro zónou na priľahlom Mikulášskom námestí.

Na Júnovom Rínku sa oddelenie sekcie s občerstvením veľmi osvedčilo. „Ľudia si mohli v pokoji vychutnať kávu či jedlo mimo nákupnej zóny a nerušene sa porozprávať,“ vysvetľuje Matúš Hlinčík.

Do už tradičného gastronomického menu patria šporheltové dolky, bratislavské rožky a domáce limonády. Pribudol stánok s moravskými koláčmi a podplameníkmi, pečenými gaštanmi, či špaldovými výrobkami. Gazdiné určite ocenia predaj sezónneho ovocia, hokkaido tekvičiek, čajov, korenia, ručne zbieraného maku, domácich cestovín, makového a tekvicového oleja. Zastúpenie má aj ručne robená čokoláda, sladená prírodnou stéviou či Miškine džemy netradičných chuťových kombinácií.

Nezisková organizácia Bronco všetkých pozýva na tekvicový workshop v parku, na ktorom si môžu rodiny v priebehu konania Rínku vyrezať svoju halloweensku tekvicu a zobrať si ju domov. Tekvice budú pre návštevníkov k dispozícii zadarmo.

Najmenším návštevníkom zahrá rodinné marionetové Divadlo pod Hríbikom a po hudobnej stránke ich pobaví zaujímavý muzikantský projekt z Bratislavy Pánko, s ktorým si určite radi zadžemujú aj rodičia. V priebehu dňa hudobne obohatí atmosféru trhu aj známe trnavské etno zoskupenie Romanika a akustická kapela s charizmatickou speváčkou na čele Barbora Bloom.

Novinkou bude aj organizovaná prehliadka starej Trnavy s Emíliou Izakovičovou, ktorá sa začne o 11,00 hod na Mikulášskom námestí a bude pokračovať k mestským hradbám.

V prípade záujmu sa treba prihlásiť v Kubik stánku. Na obhliadku mesta bude slovne nadväzovať aj diskusia o 15,00 hod na nádvorí v jazykovej školy Harmony.

Jej vedenie prevzala známa blogerka zaujímajúca sa o históriu Trnavy v širších súvislostiach Simona Jurčová. Všetci sú srdečne vítaní.

Ulož ako PDF
Napísal 6. októbra 2015 7:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.