reklama

Trnavská kapela Hash má nový klip. Zo Štaja je vymývač mozgov

Skazené médiá, mamonárstvo, obžerstvo, manipulácie mysle, sex zo všetkých strán. Na „moderné“ problémy súčasnosti poukazuje rafinovaným spôsobom trnavská rocková kapela HASH vo svojom novom videoklipe k skladbe Brainwasher (Vymývač mozgu).

Takmer dva roky po videoklipovom debute Double Life ponúka sympatická trnavská partia hudobníkov zo skupiny HASH v zložení Mário Gajarský, Denis Bango, Michal Majchrák a Jozef Slovák ďalšie audiovizuálne dielo s názvom Brainwasher.

Cieľom zaujímavej štvorminútovej snímky je nastaviť spoločnosti zrkadlo a poukázať na pokračujúci morálny úpadok, ktorý sa okolo nás odohráva.

Úlohu bossa, ktorý „ťahá za nitky“, si dozaista vychutnal spevák, muzikant a moderátor Marek „Štajo“ Steinecker.

hash
Kapela Hash. Zľava Denis Bango, Dodo Slovák, Michal Majchrák a Mário Gajarský

Foto: RóS

Celý videoklip, ktorý na jeden záber zaznamenal skúsený kameraman Martin Sekera, pripomína performanciu. Detailne premyslená snímka ukrýva množstvo neľahko postrehnuteľných detailov a odkazov, pre ktorých zachytenie je treba sa plne sústrediť a nechať sa vtiahnuť do deja.

Autorom scenára je spevák, gitarista a skladateľ Mário Gajarský. „Videoklip znázorňuje, ako ľahko podľahneme zvodom premyslene namiereným priamo na naše najtajnejšie slabosti a staneme sa tak dobrovoľne bábikami v rukách mocenského aparátu a vyvolených jedincov. Zdrojom týchto atakov sú záujmy Brainwashera, ktorého vo videoklipe stvárnil Marek ‚Štajo‘ Steinecker, známa to postavička trnavskej hudobnej scény,“ vysvetľuje líder kapely HASH.

Vymývačské prostredie vytvorili vo videu útržky bulvárnych plátkov, svetlá utlmujúce vedomie a živé sochy, ktoré na povel Brainwashera a jeho posluhovačov zaobstarávajú ďalší ‚pokrm‘ pre systém.

Video nakrútili na jeden záber v trnavskom štúdiu Bunker. O produkciu a réžiu sa podelili Mário Gajarský, Martin Sekera a Ján Sivák.

Pieseň Brainwasher, ktorá okrem videoklipu zaujme aj punkovou energiou a temnou kombináciou gitár a klávesov, sa bude nachádzať na pripravovanom albume.

Skladbu si môžete stiahnuť cez tento link.

VIDEO: Hash – Brainwasher

Ulož ako PDF
Napísal 3. októbra 2014 14:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.