reklama

Nový album kapely HASH je liekom na hlavybôl spôsobený súčasným mainstreamom

Na hudobných lekárov, aplikujúcich terapiu piesňami, sa premenili trnavskí rockeri z kapely HASH.

Ich tretí štúdiový album nazvaný FIRST AID (Prvá pomoc) sa chystá poskytnúť vytúženú záchranu umelecky podvýživeným poslucháčom.

V mnohých ohľadoch je First Aid zároveň aj albumom premiérovým.

Je prvý s basákom Mišom Majchrákom a novou vokalistkou Lindou Mankoveckou. Je na ňom cover pieseň, na predchádzajúcich nebola žiadna.

Prvýkrát je na nahrávke použitý živý klavír, premiérovo aj starý hamond. Vystriedali sa štyri rôzne gitary snímané dvoma mikrofónmi. HASH po prvý raz zabalili album do papiera.


Prvú pomoc od nudného a chladného mainstreamu vám ochotne poskytne kapela Hash

First Aid má sedem piesní. Na každý deň v týždni jednu. Pracovali sme na ňom veľmi dlho, viac ako rok. Dôvod je jednoduchý – jednoducho sme chceli, aby bol lepší ako predchádzajúci,“ hovorí s úsmevom spevák Mário Gajarský.
Občas sa nám pritrafili aj nejaké technické problémy, veľa sme koncertovali, a pritom uvažovali nad celkovou myšlienkou albumu,“ pripomína.

„Majco“ priznáva, že trnavskí rockeri v snahe odstrániť hudobnú sterilitu, ktorá vznikla naťahovaním pripravovaného albumu, oslovili aj legendárne a svetovo uznávané nahrávacie štúdiá Abbey Road v Londýne. „Dostali sme od nich pozitívny ohlas, bohužiaľ, pre nás sú ‚trošku‘ drahí. Ale nakoniec sa nám aj pomocou chirurgickej práce s mixpultom podarilo docieliť mäkší zvuk, spomína.“

Kapela HASH nie je žiadnym nováčikom na hudobnej scéne. Úspešne a pravidelne koncertuje, pýši sa slušným počtom fanúšikov nielen z Trnavy, ale aj ďaleko za hranicami regiónu.

Album First Aid je, rovnako ako ich hudba, rýchlou a spoľahlivou úľavou pred mainstreamom, ktorý sa na nás valí z každej strany.

HASH a First Aid je prostriedkom, ktorý pomocou modernej medicíny a starých osvedčených receptúr vyvoláva u ľudí duševné reakcie a prebúdza v nich lásku a cit. A to súčasnému hlavnému prúdu chýba. Album prvá pomoc má prispievať k uzdraveniu a obnoveniu pravých hodnôt, čiže niečo iné, čo ponúkajú bežné médiá,“ poukazujú trnavskí muzikanti.

Video k skladbe Double Life z albumu First Aid

Čo nájdete na albume FIRST AID?
Prvou skladbou je Perfect Week, už názvom predznamenáva, že perfektný týždeň plný dobrej muziky je pred nami.

Doube Life apeluje, aby sme už konečne odhodili masky a kostýmy a ukázali svetu svoju pravú tvár. V tejto piesni hosťoval na trúbku Peter Letovanec.

Hurricane je o vzrušení a radosti z hudby. Rozfúka zlé myšlienky a pomaly utíchne ako letný dážď. Tu hosťuje Jakub Daniš na ústnu harmoniku.

Prudko do žíl ti pravdu strekne pieseň Tell Me. Je použitý hamond, umocňujúci naliehavosť a túžbu po poznaní. Tell me what I ever knew – povedz mi to, čo som vždy vedel. Text písal Jozef Lužák.

S poetickým úvodom a dramatickým pokračovaním, ktoré pojíma otázky nevyrovnanosti na tejto planéte, a kto za to môže, má názov pieseň Poet.

Love Is All Love Is You je recept na zdarnú rehabilitáciu a úspešné zavŕšenie terapie.

Klasikou od Chucka Berryho sa celá liečba končí a nastáva uzdravenie a úľava. Cítite sa plný síl a chuti do života :-)

ZOSTAVA HASH:
Mario Gajarský – spev, gitara, Denis Bango – spev, klávesy, Jozef Slovák – bicie, perkusie, Michal Majchrák – basgitara, Linda Mankovecká – vokály

Album si môžete objednať na adrese bandhash@gmail.com

Info o kapele nájdete aj v tomto odkaze.

Ulož ako PDF
Napísal 26. novembra 2012 21:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.