reklama

Nočný beh Trnavou si vychutnalo neuveriteľných 509 športovcov

Viac ako poltisícka rekreačných aj registrovaných bežcov sa spoločne postavila v utorok večer na štart 2. ročníka podujatia UCM Night Run 2014.

Na štartovej čiare narátali organizátori v nádhernom jesennom počasí neuveriteľných 509 športovcov. Na dlhočizný bežecký pelotón čakala krásna trasa večernými ulicami Trnavy a vskutku príjemný športový zážitok.

V cieli sa ako prvý ukázal člen AŠK Slávia Trnava Michal Puškár, ktorý sa 2 kilometre pred páskou oddelil od čelnej trojčlenej skupinky.

V ženskej kategórii obhájila vlaňajší triumf Trnavčanka Romana Komarňanská z tímu BMSC.

night-run2-5
Účastníci si pochvaľovali zaujímavo navrhnutú trasu aj ideálne počasie

„V Trnave sa po tme beží veľmi pekne. Máme krásne historické mesto a tá atmosféra je naozaj jedinečná. Večerný termín mi vyhovuje, často najmä v zime trénujem po tme a som na to zvyknutý. Stanovil som si cieľ skončiť v prvej trojke. Hoci tu dnes boli o kúsok lepší bežci ako ja, vyšlo to fajn a sám som bol prekvapený, že sa mi podarilo odtrhnúť na piatom kilometri. Záverečný kilometer som ešte zrýchlil a definitívne som odrazil útok Gaba Švajdu. Som spokojný,“ hodnotil po pretekoch Michal Puškár.

Nadmieru spokojné boli aj organizátorky a zakladateľky podujatia Monika Farkašová a Lucia Mravcová.

„Absolútne sme nepočítali, že príde také množstvo ľudí. Tajne sme verili v účasť troch stoviek bežcov, ale výsledný počet nás naozaj veľmi prekvapil. Mali sme dobré ohlasy na vybranú trať, vyšlo nám počasie. Dúfame, že na budúci rok sa tu stretneme znova. Ďakujem všetkým bežcom, ktorí si prišli,“ povedala očividne unavená, ale spokojná Monika Farkašová.

Nočný beh Trnavou dokumentuje záujem verejnosti o aktívny oddych a športovanie. V spojení s originálnou armosférou historického centra v svetle nočných lámp sa z akcie, ktorá vznikla vlani v rámci semestrálnej práce študentiek Univerzity sv. Cyrila a Metoda, stáva plnohodnotné podujatie.

Netreba žiadne ďalšie slová, číslo 509 ľudí hovorí samé za seba.

Výsledky:
Muži (7,2 km): 1. Michal Puškár (Slávia Trnava) 23:39 min, 2. Gabriel Švajda (BMSC) 23:50, 3. Lukáš Záhorec (Slávia Trnava) 23:57
Ženy (7,2 km): 1. Romana Komarňanská (BMSC) 28:36, 2. Martina Sopková (Trnava) 30:23, 3. Jana Škaderová (3nt) 30:29
Kompletné výsledky nájdete TU.

Ďalšie fotografie:
night-run2-1
Absolútny víťaz Michal Puškár

night-run2-2
Najrýchejšie ženy Romana Komarňanská a Martina Sopková

night-run2-3
Stupne víťazov v mužskej kategórii

night-run2-4

night-run2-6

night-run2-7

night-run2-7a

night-run2-8

night-run2-9

Ulož ako PDF
Napísal 22. októbra 2014 7:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nočný beh Trnavou si vychutnalo neuveriteľných 509 športovcov”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.