reklama

Premiérový beh nočnou Trnavou UCM Night Run! si vychutnalo vyše 300 ľudí

Študentky Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) v Trnave Lucia Mravcová, Monika Farkašová a Mária Bieleschová založili novú športovú tradíciu.

Na premiérovom podujatí UCM Night Run! alebo behu nočnou Trnavou zaregistrovali v utorok 19. novembra na štartovej čiare neuveriteľných 339 bežcov.

Po dobehnutí do cieľa žiarili účastníci spokojnosťou. Akcia sa vydarila po všetkých stránkach. Navyše organizátorkám dokonale vyšlo aj počasie.

Trasa zaviedla bežecký pelotón po štarte pred budovou UCM cez Zelený kríčok do Promenády, k Evanjelickému domu, na pešiu zónu, Trojičné námestie, bežalo sa aj cez Schneiderovu uličku, okolo Baziliky sv. Mikuláša, cez most smerom k poliklinike a späť. Cieľ bol na konci Jeruzalemskej ulice.

nr-t
UCM Night Run! zaviedol bežcov aj do historického centra mesta

Prvé pocity? Sme naozaj šokované. Vôbec sme nečakali, a ani nedúfali, že príde také množstvo ľudí. Počítali sme s účasťou pár desiatok študentov, neskôr sme verili, že príde možno do sto bežcov. Výsledok je naozaj úžasný. Verím, že bežci boli spokojní a prídu aj nabudúce. Trnava dokázala, že behanie má v meste tradíciu. Na budúci rok si trúfame na tisícku účastníkov,“ neskrývala radosť po skončení prvého ročníka behu večernými ulicami Trnavy Monika Farkašová.

UCM Night Run! vznikol ako seminárna práca v rámci predmetu Teória marketingovej komunikácie.

Trom študentkám Fakulty masmediálnej komunikácie UCM vyšla v ústrety aj samotná univerzita, pedagógovia Katarína Ďurková a Jakub Ptačin, pomocnú ruku po organizačnej stránke podal dievčatám aj Róbert Bachratý.

Hoci veľká väčšina bežcov sa postavila na štart s hlavnou ambíciou využiť ojedinelú možnosť prebehnúť sa spoločne večernou Trnavou, a preto výsledkové ambície boli pre nich až na druhom mieste, v štartovom poli nechýbali ani kvalitní atléti.

V mužskej kategórii pokoril 4,2 km dlhú trasu najrýchlejšie Michal Puškár (12:36 min), druhý dobehol v tesnom finiši Mário Brehovský (12:38), bronzový stupienok obsadil Ľuboš Ferenc (12:42).

Trasa bola veľmi pekná, bežalo sa mi výborne. Beháme väčšinou na okraji mesta, preto nápad viesť trasu centrom Trnavy cez park, námestie či okolo kostola považujem za veľmi vydarený. Podobnú akciu som zažil len raz v Šali, ale tu v Trnave to bolo oveľa lepšie,“ hodnotil v cieli víťaz Michal Puškár.

Spokojná bola aj najrýchlejšia žena Romana Komárňanská. Do cieľa dobehla za 14:40 minúty, s obrovským náskokom na druhú Adrianu Kostrovú (16:32) a tretiu Danielu Volanskú (16:49).

Bežalo sa mi výborne, vydarilo sa aj počasie. Miestami bol síce problém so slabšou viditeľnosťou, ale celkove hodnotím akciu ako výborne pripravenú. Mám rada nočné behy a dúfam, že akcia bude pokračovať aj o rok,“ komentovala v cieli.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 19. novembra 2013 22:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.