reklama

Ulice večernej Trnavy sa opäť zaplnia bežcami. Pripravte sa na UCM Night Run vol. 2

Svoj verejný prísľub spred roka dodržali. Takmer okamžite po vyhlásení výsledkov premiérového podujatia UCM Night Run v októbri minulého roka sa študentky trnavskej UCM-ky dušovali, že nová akcia, ktorú zorganizovali v rámci seminárnej práce, nebude zároveň poslednou.

Druhý ročník bežeckého podujatia určeného pre amatérskych aj registrovaných bežcov odštartuje v utorok 21. októbra 2014 o 19. hodine.

Vlani využilo možnosť zabehať si večernými ulicami Trnavy na štvorkilometrovej trati 339 športovcov. Organizátorky – študentky trnavskej UCM Monika Farkašová a Lucia Mravcová veria, že tohtoročný beh priláka aspoň toľko ľudí, čo vlani.

„V prvom rade chcem pripomenúť, že ide o priateľský beh, kde výsledková listina a športové výkony sú až na druhom mieste. Chceme, aby sa ľudia prišli tešiť z pohybu, stretli sa a vychutnali si spoločne atmosféru večernej Trnavy, ktorá je naozaj mimoriadne atraktívna a jedinečná,“ hovorí Monika Farkašová.

night-run-tt
Športoví nadšenci si opäť vychutnajú beh večernou Trnavou

Druhý ročník podujatia UCM Night Run označený ako vol.2 prináša niekoľko noviniek.

Tou prvou je nová trasa s dĺžkou až 7,2 kilometra. „Vypočuli sme želanie mnohých aktérov vlaňajšej premiéry a trať sme predĺžili,“ vysvetľuje.

Štart aj cieľ bude pred budovou Univerzity sv. Cyrila a Metoda na Námestí Jozefa Herdu. Absolútna väčšina zaujímavo zatočenej trasy vedie pokojnými uličkami historického centrom Trnavy.

Po celej dĺžke budú pripravení dobrovoľníci, ktorých úlohou bude bežcov navigovať. Na Rybníkovej ulici, ktorá je jediným kritickým úsekom z pohľadu dopravy, budú tiež na bežcov dohliadať usporiadatelia.

Druhou novinkou je štartovné (4 eurá online registrácia, 5 eur na mieste, zľavy pre deti do 15 rokov a držiteľov kariet SIC / ITIC / EURO<26 sú 50%). Z dôvodu skvalitnenia akcie a servisu pre účastníkov zaplatí každý účastnícky poplatok. Prostriedky budú použité na úhradu nákladov spojených s organizáciou nočného behu.

Prvých 300 prihlásených účastníkov dostane originálne tričko s logom UCM Night Run, každý bežec dostane nápoj a občerstvenie.

A napokon, skvelou správou je, že preteky budú monitorované prostredníctvom čipov, ktoré dostane každý bežec. Výsledné časy budú okamžite po dobehnutí do cieľa evidované elektronickou časomierou.

„Sú tu nové náklady, ktoré posunú naše podujatie na vyššiu úroveň. Preto sme sa rozhodli, že aj za cenu štartovného, ktoré má pokryť vynaložené náklady, sa vyberieme týmto smerom a prinesieme účastníkom behu niečo nové a zaujímavé,“ komentuje novinky, ktoré na bežecký pelotón čakajú, Monika Farkašová.

Prihlasovanie na druhé pokračovanie UCM Night Run už beží cez online formulár. Link nájdete na konci článku.

V deň podujatia bude možné prihlásiť sa priamo v budove UCM od 15. do 17. 30 hodiny.

Výsledky budú vyhlasované v kategóriách deti do 15 rokov, muži od 16 do 59 rokov, muži nad 60 rokov, ženy od 16 do 59 rokov, ženy nad 60 rokov.

Registrácia: university.sk/akcia/47/ucm_night_run_vol_2

Udalosť na Facebooku: facebook.com/events/306302212883262/?fref=ts

MAPA UCM Night Run vol. 2
mapka2

Plagát:
ucm-night-run

Ulož ako PDF
Napísal 9. októbra 2014 12:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.