reklama

TC EMPIRE Trnava prepísal históriu, je najúspešnejším klubom na Slovensku

Slovenský tenisový zväz (STZ) už od roku 2006 pravidelne raz za rok zverejňuje rebríčky klubov, ktoré dosiahli v skončenej sezóne najlepšie výsledky. V tohtoročnej edícii zvíťazil s výrazným náskokom 593 bodov TC EMPIRE Trnava, čo sa stalo po prvý raz v jeho histórii.

Podarilo sa to vďaka individuálnym aj tímovým úspechom, keďže v trnavskom klube aktuálne pôsobí množstvo majstrov Slovenska.

Tenisti TC Empire získali tituly tak na zimných halových, ako aj na letných majstrovstvách SR. Na začiatku roka trnavskí hráči vybojovali až tridsať medailí, čo na Slovensku nedokázal žiadny iný klub.

Tento úspech sa podarilo napodobniť v lete, keď klubu TC EMPIRE pribudlo ďalších 29 cenných kovov.

„Tieto výsledky znamenajú aj to, že na konci sezóny sme sa v rebríčku klubov, ktorý zostavuje STZ, dostali na prvé miesto s 2962 bodmi. Za nami sú také známe kluby z hlavného mesta ako TK Slovan Bratislava a TK Slávia Agrofert STU Bratislava. Majstrami Slovenska sa stali Nina Stankovská, Lenka Stará, Barbora Kmošková, Adriána Šenkárová, Timea Pavličková, Tamara Kupková a Kevin Kurtin,“ hovorí o úspešnom roku športový riaditeľ TC EMPIRE Tomáš Boleman.

empire

Ilustračné foto: TC Empire

Nemenej kvalitných výsledkov získal trnavský klub v tímových súťažiach, ktoré sa konajú v auguste a septembri. Na záverečných turnajoch mal zastúpenie vo všetkých šiestich mládežníckych kategóriách.

Titulmi majstrov Slovenska sa môžu pochváliť dievčatá do 12 a 14 rokov i chlapci do 14 rokov. Strieborné medaily získali mladší žiaci a dorastenky. Osobitou kapitolou sú extraligové úspechy mužov a žien. A opäť sa prepisovala história trnavského aj slovenského tenisu.

„Nikdy doteraz sa nepodarilo získať nášmu klubu titul v extralige mužov i žien, tzv. double. V máji tohto roka to dokázali hráči Ján Mertl, Kamil Čapkovič, Pavol Červenák, Ján Stančík, Juraj Masár, Jozef Kovalík, Martin Blaško a hráčky Karina Morgošová, Lenka Juríková, Vivien Juhászová, Dalma Gálfi, Kristína Schmiedlová, Tamara Kupková a Barbora Kötelesová s kapitánmi Grolmusom resp. Jančovičom,“ menoval zástupca TC EMPIRE.

Klubovou novinkou je formovanie a budovanie medzinárodnej tenisovej akadémie EMPIRE Tennis Academy, ktorá bude priestorom pre rozvoj talentu domácich i zahraničných hráčov. Ideálne podmienky pre svoj tenisový rast v nej nájdu i slovenské talenty.

„Je v záujme klubu ešte ďalej vylepšovať, čo sa dá. Iný klub takýchto rozmerov na Slovensku neexistuje a ja som presvedčený, že mojimi skúsenosťami budem vedieť prispieť k jeho ďalšiemu progresu, ako aj k progresu slovenského tenisu,“ povedal nový šéftréner medzinárodnej akadémie TC EMPIRE Vladimír Pláteník pre web tcempire.sk.

Pláteník je bývalým koučom Dominiky Cibulkovej, ale i Nadi Petrovovej, Polony Hercog, Ksenie Pervakovej či Henriety Nagyovej.

Súčasťou tímu akadémie sa stal po príchode z Košíc aj skúsený tréner talentovaných tenistov Ján Sabovčík, ktorý v minulosti viedol Janu Čepelovú či sestry Schmiedlové. Na kondičné tréningy sa klub dohodol na spolupráci s Marošom Molnárom, ktorý taktiež patrí vo svojom odbore k špičke a venoval sa alebo sa venuje okrem iných športovcov aj tenistovi Milošovi Mečířovi mladšiemu alebo hokejistom Šatanovi a Višňovskému.

Cieľom EMPIRE Tennis Academy je byť špičkovou tenisovou akadémiou, ktorá bude mať silnú pozíciu nielen v strednej Európe, poznamenal manažér klubu Oto Majba.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo vytvoriť vynikajúce podmienky pre komplexnú prípravu hráčov a dostať do akadémie vynikajúci trénerský tím na čele s Miloslavom Grolmusom a Vladimírom Pláteníkom a ďalšími,“ povedal Oto Majba.

Aj v budúcom roku 2015 pripravujú v areáli TC EMPIRE množstvo kvalitných turnajov a podujatí, na čele s najväčším ženským tenisovým turnajom – májovými medzinárodnými majstrovstvami Slovenska – EMPIRE Slovak Open s dotáciou 100 000 USD, pripomenul manažér klubu.

Ulož ako PDF
Napísal 3. novembra 2014 8:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.