reklama

Novým vlastníkom budovy bývalých telekomunikácií je trnavská spoločnosť Dupos Invest

Novým vlastníkom objektu bývalých telekomunikácií na Starohájskej ulici v susedstve Mestskej polikliniky sa stala trnavská investičná spoločnosť Dupos Invest.

Predchádzajúcim vlastníkom nehnuteľnosti bol Slovak Telekom, ktorý sa rozhodol odpredať z dôvodu nadbytočnosti okrem objektu na Starohájskej ulici v Trnave aj ďalšie štyri desiatky svojich nehnuteľností na území Slovenska.

“Máme záujem pripraviť plán obnovy objektu a v strednodobom horizonte budovu rekonštruovať. Dovtedy chceme priestory prenajímať – maximálne využiť priestory, ktoré sú vhodné na rôznu podnikateľskú činnosť. V každom prípade máme záujem rozvinúť potenciál budovy daný blízkosťou polikliniky,” priblížila zámery nového vlastníka Veronika Chorváthová zo spoločnosti Dupos Invest.

Konkrétne termíny postupnej obnovy a modernizácie budovy zatiaľ nestanovili.

telekom-dupos
Vlastníkom budovy je od konca októbra trnavská spoločnosť

Objekt s úžitkovou plochou viac ako 6,5 – tisíca metrov štvorcových bol uvedený do prevádzky v roku 1989. Celková plocha pozemkov predstavuje 10 -tisíc metrov štvorcových.

Budova je po 25 rokoch v pôvodnom, ale v užívaniaschopnom stave.

“Naša spoločnosť je veľmi flexibilná pre prípadné úpravy pre nájomcov,” pripomenula Chorváthová.

V objekte dnes pôsobí niekoľko nájomníkov – Slovak Telekom, nachádza sa tu prevádzka pošty, lekáreň, ale napríklad aj tanečná škola.

Budova po technickej stránke pozostáva z troch nadzemných podlaží – prízemia, 1. a 2. poschodia, vnútorné átrium slúži ako parkovisko pre užívateľov.

O spoločnosti Dupos Invest, a.s., Trnava

Významnou súčasťou podnikateľského portfólia spoločnosti Dupos Invest je aj investovanie do nehnuteľností, kúpa nehnuteľností za účelom ich prenájmu a prípadná spoluúčasť na developerských projektoch.

Spoločnosť sa venuje prenájmu vlastných nehnuteľností, prostredníctvom dcérskych firiem podniká v oblasti kúpy, predaja a prenájmu nehnuteľností, výkonu správcovských činností, prevádzky a technickej údržby budov či organizáciách dobrovoľných dražieb.

Ulož ako PDF
Napísal 23. novembra 2014 16:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Novým vlastníkom budovy bývalých telekomunikácií je trnavská spoločnosť Dupos Invest”

  1. 1
    Larab says:

    Na budove je hodnotný reliéf (strom) od významného slovenského umelca Jankoviča. Trebalo by to postrážiť, aby to nebolo pri rekonštrukcii zničené.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.