reklama

Kniha Trnava – mestská pamiatková rezervácia si vyslúžila ďalšie ocenenie

Mesto Trnava získalo hlavnú cenu v súťaži Slovenská kronika za obrazovú publikáciu Trnava – mestská pamiatková rezervácia. Ocenenia slávnostne odovzdali v stredu 26. novembra 2014 v priestoroch Slovenského národného múzea v Martine.

“Nie je to prvé ocenenie pre túto knihu, už v roku 2013 si s ňou mesto Trnava vyslúžilo druhé miesto v prestížnej súťaži Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku, ktorú pripravuje Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov v spolupráci so Štátnou vedeckou knižnicou v Banskej Bystrici,” priblížila trnavská samospráva prostredníctvom referátu komunikácie v tlačovej správe.

trnava-mpr
Obálka ocenenej publikácie

Vydanie pripravilo mesto Trnava v spolupráci s vydavateľstvom Miloš Prekop – And pri príležitosti 25. výročia vyhlásenia Mestskej pamiatkovej rezervácie.

Autormi textov sú Daniela Zacharová a Milan Kazimír, autorom grafického dizajnu renomovaný výtvarník Miloš Prekop, fotografie sú vybrané z tvorby viacerých uznávaných trnavských fotografov.

Cieľom súťaže Slovenská kronika, ktorú vyhlasuje Národné osvetové centrum z poverenia Ministerstva kultúry SR v spolupráci so Slovenským národným archívom, Etnografickým múzeom v Martine a Združením miest a obcí Slovenska, je podnietiť záujem o dôslednejšie uchovávanie a záchranu kultúrno-spoločenského dedičstva formou tvorby kroník, monografií obcí a miest a ich využívania ako prostriedku na hlbšie spoznávanie slovenskej miestnej a regionálnej histórie a kultúry, spoločenských a kultúrnych tradícií našich obcí, miest a regiónov.

Ulož ako PDF
Napísal 26. novembra 2014 14:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Kniha Trnava – mestská pamiatková rezervácia si vyslúžila ďalšie ocenenie”

 1. 1
  Števo K. says:

  Publikácia je naozaj fajn, mininálne jej umelecké spracovanie je naštandard a v podstate aj obsah je ok. Len by ma pri tom všetkom zaujímalo, či sa na to robilo nejaké výberové konanie na takú zákazku mesta a chcelo by to zverejniť koľko ten “špás” stál..mesto myslím….Ako som písal, kniha dobrá, len či mali aj ostatní uchádzači šancu sa zapojiť alebo bol projekt “ušitý na mieru” pre firmu AND, pri všetkej úcte…ku kvalite.
  Nie je to náhodou tá firma čo má “zabetónované” všetky podobné mestské zakázky??? Že by to čakalo na p.Bročku vniesť do toho svetla…Ďakujem a držím palce pán Bročka. Budete to mať ťažké…

  • 1.1
   Miho says:

   O tom, že takto to v Trnave fuuguje nepochybujte Stefan, inac to v TT nebolo a zial ani za Brocku nebude, i ked by som bol rad keby to ine bolo, uvidime zalezi to aj od Brockoveho timu a ludi co si tam donesie, myslim ze mu drzime palce viacery nech je to tu konecne inac a ukazeme celemu SK ze to ide aj inac

  • 1.2
   julinka says:

   Neviem čo za firmu je ” AND “.No urobila knihu , ktorá vynikajúco reprezentuje mesto Trnava.Zmluva s mestom je určite niekde na stránke mesta.Mesto zdá sa asi vybralo celkom dobre.Podobne oficiálna stránka mesta celoslovensky tretia, pre slabovidiacich prvá.Trnava je určite najlepšie hospodáriace krajské mesto – viď rebríček Transparency z ktorého novozvolený pán primátor cituje akurát 42. miesto v transparentnosti /už nehovorí že zo stovky miest…/ Držím novozvolenému primátorovi palce , aby u robil lepšiu Trnavu.V mnohých oblastiach netreba veľa.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.