reklama

Kniha Trnava – mestská pamiatková rezervácia si vyslúžila ďalšie ocenenie

Mesto Trnava získalo hlavnú cenu v súťaži Slovenská kronika za obrazovú publikáciu Trnava – mestská pamiatková rezervácia. Ocenenia slávnostne odovzdali v stredu 26. novembra 2014 v priestoroch Slovenského národného múzea v Martine.

„Nie je to prvé ocenenie pre túto knihu, už v roku 2013 si s ňou mesto Trnava vyslúžilo druhé miesto v prestížnej súťaži Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku, ktorú pripravuje Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov v spolupráci so Štátnou vedeckou knižnicou v Banskej Bystrici,“ priblížila trnavská samospráva prostredníctvom referátu komunikácie v tlačovej správe.

trnava-mpr
Obálka ocenenej publikácie

Vydanie pripravilo mesto Trnava v spolupráci s vydavateľstvom Miloš Prekop – And pri príležitosti 25. výročia vyhlásenia Mestskej pamiatkovej rezervácie.

Autormi textov sú Daniela Zacharová a Milan Kazimír, autorom grafického dizajnu renomovaný výtvarník Miloš Prekop, fotografie sú vybrané z tvorby viacerých uznávaných trnavských fotografov.

Cieľom súťaže Slovenská kronika, ktorú vyhlasuje Národné osvetové centrum z poverenia Ministerstva kultúry SR v spolupráci so Slovenským národným archívom, Etnografickým múzeom v Martine a Združením miest a obcí Slovenska, je podnietiť záujem o dôslednejšie uchovávanie a záchranu kultúrno-spoločenského dedičstva formou tvorby kroník, monografií obcí a miest a ich využívania ako prostriedku na hlbšie spoznávanie slovenskej miestnej a regionálnej histórie a kultúry, spoločenských a kultúrnych tradícií našich obcí, miest a regiónov.

Ulož ako PDF
Napísal 26. novembra 2014 14:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kniha Trnava – mestská pamiatková rezervácia si vyslúžila ďalšie ocenenie”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.