reklama

Peter Bročka zložil sľub a oficiálne prevzal post primátora Trnavy

Novozvolený primátor mesta Trnava Peter Bročka sa po zložení sľubu v piatok 12. decembra 2014 oficiálne ujal svojej funkcie.

Slávnostný sľub zložilo aj všetkých 31 poslancov mestského zastupiteľstva vo volebnom období 2014 – 2018.

brocka-v
P. Bročka prevzal od svojho predchodcu primátorské insígnie

Najviac poslancov bude v novom zastupiteľstve nezávislých (15, z nich dvanásť za OZ Lepšia Trnava), 13 mandátov získala pravicová koalícia KDH, OĽaNO, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ, len tri kreslá z pôvodných osemnástich obhájil SMER-SD.

Peter Bročka je od vzniku samosprávy v roku 1990 len štvrtým primátorom mesta Trnava. Jeho predchodcami boli Imrich Borbély, Štefan Bošnák a Vladimír Butko.

Poslanci hlasovali o zložení mestskej rady, komisií mestského zastupiteľstva, zriaďujú výbory mestských častí, aj o návrhoch na poverenie poslancov vykonávať akty uzavretia manželstva.

Členmi mestskej rady budú v nasledujúcich štyroch rokoch Štefan Bošnák, Vladimír Butko, Rastislav Mráz (KDH), Jozef Pobiecký (SDKÚ-DS), Jozef Klokner (NEKA), Bystrík Stanko (Smer – SD), Tibor Pekarčík, Matej Lančarič, Adam Peciar a Juraj Novota (všetci Lepšia Trnava).

Poslanci všetkými 31 hlasmi schválili plat primátora vo výške 3943 eur, čo je 50-percentné navýšenie k základnému platu, ktorý určuje zákon ako 3,19 násobok priemernej mesačnej mzdy v hospodárstve SR (cca 820 eur).

Plat bývalého primátora V. Butka bol 4469 eur, k základnému platu poberal 70-percentné navýšenie.

Posty viceprimátorov zostávajú zatiaľ neosadené.

“Prevzali sme zodpovednosť za ďalšie smerovanie nášho mesta, jeho rozvoj a vytváranie optimálnych podmienok pre život Trnavčanov. Dali nám dôveru, ktorá nás všetkých zaväzuje. Očakávam od každého z nás osobné nasadenie, zodpovedný prístup a uvážené rozhodnutia. Zároveň verím, že spoločne spojíme sily a dokážeme tak v nasledujúcich štyroch rokoch prekročiť hranice vlastného názoru či videnia sveta,” povedal Peter Bročka v príhovore po zložení sľubu pred poslancami nového mestského zastupiteľstva.

Dôveru voličov považuje za privilégium, ktoré nemožno brať na ľahkú váhu. “Chcem sa voličom poďakovať a zároveň im sľúbiť, že budeme pracovať a rozhodovať tak, aby Trnavčania znovu nadobudli stratenú vieru v spravodlivú a transparentnú správu vecí verejných.”

Poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Trnavy pre volebné obdobie 2014 – 2018

Volebný obvod číslo 1: Trnava – stred (Staré mesto, Špíglsál)
1. Ing. Štefan Bošnák, Dr.h.c.
2. MUDr. Jana Fridrichová
3. Bc. Pavol Nižnánsky
4. Mgr. Tibor Pekarčík
5. Ing. Juraj Novota

Volebný obvod číslo 2: Trnava – západ (Prednádražie)
1. Mgr. Matej Lančarič
2. Mgr. Marek Neštický
3. Mgr. Martin Uhlík
4. Ing. Jozef Pobiecký
5. Ing. Peter Šujan
6. Ing. Bystrík Stanko

Volebný obvod číslo 3: Trnava – sever (Kopánka, Zátvor, Vodáreň, Hliny)
1. MUDr. Zuzana Havlíková, PhD.
2. Mgr. Veronika Virágová
3. MUDr. Štefan Krištofík, MPH
4. Juraj Fuzák
5. MUDr. Branislav Kramár
6. Emanuel Gronský
7. Bc. Martin Královič

Volebný obvod číslo 4: Trnava – východ (Družba, Hlboká, Vozovka)
1. Ing. Vladimír Butko
2. Ing. Mgr. Marián Galbavý
3. Bc. Šimon Štefunko
4. Mgr. Jozef Pikna
5. Mgr. Peter Haščík
6. Ing. Jozef Alchus
7. Ing. Peter Halada

Volebný obvod číslo 5: Trnava – juh (Linčianska, Tulipán)
1. Adam Peciar
2. Mgr. Rastislav Mráz
3. Ing. Jozef Čavojský
4. Róbert Gašparík
5. Ing. Jozef Klokner

Volebný obvod číslo 6: Trnava – Modranka
1. Mgr. Agnesa Petková

Ulož ako PDF
Napísal 12. decembra 2014 16:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

15 komentárov pre “Peter Bročka zložil sľub a oficiálne prevzal post primátora Trnavy”

 1. 1
  jozo says:

  podla odchadzajuceho primatora viedol prve rokovanie noveho zastupitelstva novy primator bravurne – suhlas.

 2. 2
  hamilton says:

  nepochopil si ironiu

 3. 3
  ja says:

  nebolo to doteraz bohviečo na tom našom “národnom výbore” ale teraz je tam skutočne BREČKA

 4. 4
  hamilton says:

  Do najdôležitejnejšieho orgánu mesta – mestskej rady, boli dosadení za nezávislých kandidátov žiaľ i úplné nekompetentné osoby, ľudia bez , akých koľvek skúseností a dokonca jeden poslanec, ktorý v nedávnej minulosti porušil zákon – Lančarič, ktorý vysokému finančnému postihu unikol iba vďaka benevolencii predchádzajúceho MZ.
  Na porušenie zákona poukázala jedna občianska aktivistka.

  Adam Peciar sa pred vlastným hlasovaním o kandidátoch do mestskej rady predstaví po výzve primátora: “…. som študent a baví ma bicyklovať…”, skutočne kvalifikovaná osoba.
  Majo Galbavý, Juro Fúzak, ľudia rozhľadení i odborne neporovnateľne spôsobilejší zostanú mimo ?! …… ” Starí poslanci” si s touto prepáčte za výraz najivnou skupinkou nezávislých poslancov “spravia čo chcú. Nuž, ak najdôležitejší predpoklad byť v mestskej rade je býť dobrý kamoš primátora a bicyklovať, tak to tam dlho nevydrží ani najvyšší. Majo, Juro začnite bicyklovať.

  • 4.1
   majo says:

   majo moze nacapny mocit na ludi ako na futbale v zlatych moravciach z tribuny a juro moze rozbijat a bit futbalistov spartaka trnava..takychto mame poslancov…

  • 4.2
   sanitar says:

   Maš to trochu dosť popletené. Na Mestskú radu nepotrebuješ skúsenosť, ale charakter!!! Naštuduj si kompetencie Mestskej rady.

   • 4.2.1
    peha says:

    Mestská rada je iniciatívnym, výkonným a kontrolným orgánom mestského zastupiteľstva. Zároveň plní funkciu poradného orgánu primátora. Ako chce niekto bez akychkolvek skusenosti toto robit mi nieje celkom jasne ale ok.

    • 4.2.1.1
     peter says:

     a k comu by boli brockovi rady mestskej rady ?
     akurat tak co si ma obliect ked bude cvakat selfie na facebook, aby mali jeho pubertalne fanynky vlhko v nohavickach..
     myslim si ze si s takou mestskou radou kludne vystaci…

    • 4.2.1.2
     gabo says:

     Mestská rada nie je ani kolégium lekárov, nie je ani vedecká rada, nie je ani výrobná a projekčná skupina. Na fungovanie mestskej rady a jej rozhodnutia záležia od sedlačieho rozumu a ako to povedal pán vyššie od charakteru.

    • 4.2.1.3
     hamilton says:

     Ahoj Peha ,jeden z mála racionálnych názorov …..najkompetentnejší sú tu tí,ktorí poznajú chod MÚ z Hlavnej ulice,keď išli okolo a naivne sa domnievajú,že to tam ide podľa tu zdvihnutého palca pri ich komentároch.
     Vedenia zastupiteľstva sa primátor ujal bravúrne,pokiaľ čítal napísaný scenár,ktorý dostal na meste.Stačil jeden pozmeňovací návrh poslanca,ktorý samozrejme v pôvodnom scenári nebol a bol úúplne mimo !,nevedel o čom dať hlasovať ani v akom poradí.
     Primátor,s právnickým vzdelaním,ktorý si za mesiac nedokáže naštudovať rokovací poriadok MZ ,bude naozaj potrebovať schopný poradný orgán pre vlastnú existenciu, a doň si nominoval svojich “expertov” .

 5. 5
  michal says:

  Dufam ze nové vedenie prehodnoti návrh rozpoctu mesta najmä priority ako budovanie parkovacích miest (500 tis). Považujem za nerozvazne na jednu stranu mat priority posilnenie mhd, cyklodopravy v meste a na druhej strane budovať dalsie parkovacie miesta….aj keď parkovanie je treba riesit….ale nie je mozne budovať parkovacie miesta napr. U sukromych bytoviek za mestské peniaze – nás vsetkych. U nových bytoviek si parkoviska platia budúci majitelia, takisto v rodinnych domoch si parkovanie riesi kazdy sam. Preto by si mali aj majitelia aut na starých sidliskach riesit parkovanie na vlastne náklady. Mesto im rado poskytne aj pozemky za 1e. Treba rozpocet otvoriť a najst efektívnejšie a spravodlivejšievyuzitie spolocnych penazi.

  • 5.1
   majo says:

   Mali ste si zvolit lepsieho poslanca (co bude presadzovat vase potreby) a nie “staru babu”, ktora tam je xy rokov a nic (podla vas) neurobila!

  • 5.2
   Stano says:

   Už sme túto myšlienku skúšali realizovať a mesto skutočne ponúklo pozemok za euro ale má to háčik – parkovisko postavíš za vlastné, ale keďže je na mestskom pozemku, musí byť verejne prístupné. Takže vybavíš, postavíš, ale keď ti tam niekto zaparkuje, nepomôžeš si.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.