reklama

Zakladateľ Lepšej Trnavy Peter Bročka ohlásil kandidatúru na post primátora

Druhým uchádzačom o post primátora Trnavy v jesenných komunálnych voľbách 2014 je zakladateľ občianskeho združenia Lepšia Trnava a právnik Peter Bročka.

Svoju kandidatúru oznámil formou písomného vyhlásenia, ktoré poslal médiám a zverejnil na stránke lepsiatrnava.sk.

Minulý týždeň oficiálne oznámil svoju kandidatúru aj spoločný nominant koalície KDH, SDKÚ-DS, OĽaNO a NOVA, dlhoročný mestský poslanec a člen KDH Ján Žitňanský.

„Posledné roky ma presvedčili o tom, že aktuálne vedenie nedokázalo využiť Trnavský potenciál. Projekty s najväčšou pozitívnou odozvou medzi obyvateľmi pochádzajú z dielne občianskych združení a neziskoviek. Vo volebnom roku sme opäť svedkami rozsiahlych investičných projektov zo strany mesta, ktoré mohli byť realizované už pred rokmi,“ píše Bročka vo svojom vyhlásení.

brocka
Peter Bročka

Myšlienka Lepšej Trnavy funguje štyri roky, počas ktorých sa uskutočnil zástup dobrovoľníckych akcií. Súčasťou pôsobenia združenia je aj snaha o poukazovanie na netransparetnosť niektorých postupov mesta.

„Dobrovoľníctvo má však svoje hranice. Tou hranicou je právomoc rozhodovať o tom, ktorým smerom sa bude Trnava uberať. Táto právomoc patrí primátorovi a poslancom. Preto práve teraz stojíme na rázcestí. Ďalej sa snažiť a byť vydaní na milosť a nemilosť radničných pánov z politických strán alebo urobiť krok vpred a zobrať na seba zodpovednosť. Je ťažké radiť tomu, kto nechce počúvať. A žiaľ, aktuálne vedenie mesta nemá záujem počúvať, či pomáhať a už vôbec nie si priznať chyby,“ myslí si Peter Bročka.

Ako ďalej uviedol vo svojom vyhlásení, v komunálnych voľbách sa bude uchádzať o hlasy Trnavčanov aj „historicky prvá jednotná kandidátka nezávislých poslancov so spoločným programom“.

„V Trnave máme veľké množstvo šikovných aktívnych ľudí s odhodlaním pomôcť mestu. Zmeny, ktoré ponúkneme sa mnohým politikom a skupinám napojeným na mestský rozpočet zrejme páčiť nebudú. A to je dobre…Politické strany sa nám snažia nahovoriť, že nezávislý kandidát nič nezmôže a že nezávislí poslanci sa na ničom nedohodnú. Je to klamstvo,“ prízvukuje.

Konkrétne mená na kandidátke budú známe na jeseň.

Jedným z Bročkových cieľov v prípade úspešných volieb je detailné preskúmanie toku metských peňazí. „Čaká nás nezávislý personálny, právny a finančný audit nielen na mestskom úrade, ale aj vo všetkých mestských organizáciách. Riadenie mesta sa musí otvoriť verejnosti, a to tak laickej ako odbornej. Už žiadne zasadnutia s vylúčením verejnosti, už žiadne zatajovanie informácií pred občanmi, už žiadne stranícky nariadené rozhodnutia bez odbornosti,“ sľubuje Bročka.

Ohlásením kandidatúry sa Bročka vzdáva vedúcej úlohy v OZ Lepšia Trnava a zároveň opúšťa dobrovoľnícku funkciu administrátora portálu odkazprestarostu.sk, ktorú vykonáva od roku 2012.

Kompletné vyhlásenie Petra Bročku nájdete TU.

Ulož ako PDF
Napísal 30. júna 2014 7:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Komunálne voľby 2014, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zakladateľ Lepšej Trnavy Peter Bročka ohlásil kandidatúru na post primátora”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.