reklama

Už len 2 týždne ostávajú na zaslanie nominácií na ocenenie Via Bona Slovakia

Ocenenie Via Bona Slovakia tento rok čaká jubilejný 15 ročník. Opäť naznačí aktuálne trendy v zodpovednom podnikaní a firemnej filantropii.

Nadácia Pontis naďalej hľadá inšpiratívne firmy na Slovensku, ktoré dokazujú, že biznis sa dá robiť aj inak. Nominácie na prestížne ocenenie Via Bona Slovakia za rok 2014, ktoré nadácia odovzdáva za najlepšie projekty v oblasti filantropie a zodpovedného podnikania, prijíma do 30. januára.

„Každý rok hľadáme férové firmy, ktoré u nás podnikajú zodpovedne a transparentne. O ocenenie Via Bona sa môžu uchádzať malé i veľké firmy, ktoré myslia na svojich zamestnancov, zákazníkov, pri podnikaní berú ohľad na životné prostredie a sú vnímavé voči svojmu okoliu,“ vysvetľuje Pavel Hrica, programový riaditeľ Nadácie Pontis.

Ocenenie v minulosti získali firmy z rôznych regiónov Slovenska. „Nie je dôležitá veľkosť firmy. Ukazuje sa, že aj malé a stredné firmy sa dokážu nominovať s veľmi zaujímavými projektmi. Často si myslia, že nemajú na to, aby konkurovali veľkým firmám. Via Bona je výzva aj pre nich, aby našli odvahu a prihlásili sa,“ dodáva P. Hrica.

firma-skolka-via
Jedna z ocenených firiem zriadila škôlku pre deti svojich zamestnancov

Nezávislá hodnotiaca komisia v minulosti ocenila napríklad projekty firmy Embraco na Spiši, akými boli dlhodobá podpora nemocnice v Spišskej Novej Vsi či zamestnancov v čase povodní. Zaujala aj bezplatná kampaň reklamnej agentúry Creative Department pre Nadáciu Socia na podporu seniorov na Slovensku. Popradská malá firma Orion Nova, na ktorej čele stojí Holanďan, zasa zamestnáva odchovancov z detských domovov.

Známe internetové kníhkupectvo Martinus.sk pomáha rodinám postihnutým rakovinou vďaka anjelským drobným, ktoré putujú z predaja kníh na Dobrého anjela. Organizácie venujúce sa ľuďom bez domova dlhoročne podporujú Slovenské elektrárne a Východoslovenská energetika získala ocenenie za úspešný projekt ochrany chránených vtákov namontovaním chráničiek na stožiaroch vysokého napätia.

„Veríme, že cena Via Bona znovu prinesie to najinšpiratívnejšie, čo sa v zodpovednom podnikaní a filantropii udialo v uplynulom roku,“ zdôrazňuje P. Hrica.

O víťazoch rozhodnú nezávislí hodnotitelia v 7 kategóriách: Zelená firma, Skvelý zamestnávateľ, Férový hráč na trhu, Podporovateľ dobrovoľníctva, Dobrý partner komunity, Zodpovedná veľká firma a Zodpovedná malá/ stredná firma. Verejnosť tiež bude môcť hlasovať o Cenu verejnosti a rozhodnúť, ktorá firma na Slovensku si zaslúži ocenenie.

Via Bona prešla dlhým vývojom. Rozhodovanie o víťazoch je často veľmi náročné. „Stáva sa, že o víťazoch rozhodnú práve odpovede na otázky hodnotiteľov počas prezentácií projektov,“ vysvetľuje P. Hrica.

Nominovať sa firmám oplatí, pretože získajú cennú spätnú väzbu od odborníkov za jednotlivé oblasti. Ak aj firma nepostúpi do užšieho výberu, dostane odporúčania, ktoré ju môžu posunúť v jej ďalšom rozvoji. Novinkou tohto roka je aj certifikát dobrého projektu, ktoré získajú firmy s výnimočným projektom.

V rámci 15. ročníka čaká na víťazov aj nový vizuál ocenenia. Nadácia ho prvýkrát predstaví počas slávnostného galavečera, ktorý sa uskutoční 26. marca v Refinery Gallery v Bratislave.

Nadácia Pontis prijíma nominácie do 30. januára. Podrobné informácie a nominačné hárky k prihláseniu sa nachádzajú na www.viabona.sk.

Nadácia Pontis
Nadácia Pontis je jednou z najväčších nadácií na Slovensku. Podporuje firemnú filantropiu, presadzuje zodpovedné podnikanie a venuje sa rozvojovej spolupráci. Nadácia spolupracuje s firmami pri realizácii ich filantropických aktivít a vedie ich k dobrovoľníctvu zamestnancov. Spravuje 14 nadačných fondov, prostredníctvom ktorých podporuje projekty neziskových organizácií na Slovensku. Zodpovedné firmy združuje v Business Leaders Forum. V oblasti demokratizácie a rozvojovej spolupráce podporuje občiansku spoločnosť v Bielorusku a v Moldavsku. Skúsenosti z procestu transformácie Slovenska zdieľa v krajinách západného Balkánu a v Tunisku. Zvyšuje počítačovú gramotnosť učiteľov a študentov na vybraných školách a v juhovýchodnej Keni. Študentov na Slovensku vzdeláva v oblasti rozvojovej spolupráce. Presadzuje zahraničnú politiku Slovenska a Európskej únie, založenú na hodnotách demokracie, rešpektovaní ľudských práv a solidarite.
www.nadaciapontis.sk

Ulož ako PDF
Napísal 24. januára 2015 9:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.