reklama

Dentálne centrum Siebert: aj v Trnave môžete dostať najkvalitnejšiu starostlivosť

-inzercia-

Osobný prístup ku každému pacientovi, dlhoročné skúsenosti, spojenie najmodernejších technológií, kvalitných prístrojov a estetického prostredia zaručuje klientom Dentálneho centra Siebert v Trnave maximálnu spokojnosť.

V novej ambulancii na Hollého ulici č. 5 (budova Leonardo oproti bývalého gymnázia) sa môžu pacienti spoľahnúť na najkvalitnejšiu starostlivosť, aká je v súčasnosti dostupná.
Či už hovoríme o komplexných vyšetreniach, estetickej stomatológii, implantátoch, regenerácii kostí a ďasien, výrobe zubných náhrad, parodontológii alebo dentálnej hygiene.

Dentálne centrum Siebert pracuje na základe overených vedeckých poznatkov, ktoré čerpajú zo zahraničných odborných časopisov, kongresov a praktických seminárov, na ktorých zároveň aj prednáša a publikuje.

dentalne-centrum1

Unikátny systém Cerec

Pýchou Dentálneho centra je využívanie unikátneho systému CEREC PREMIUM RECONSTRUCTION, ktoré v Trnave inde nenájdete.

V čom je systém výnimočný? V skratke – CEREC dokáže vytvoriť  novú keramickú výplň, korunku alebo mostík  na počkanie počas jedinej návštevy ambulancie.
CEREC Premium  je to najlepšie, čo môže pacient  dostať a za predpokladu dodržania perfektnej kvality, je to najrýchlejší spôsob ošetrenia.

Okrem koruniek a mostíkov  v Dentálnom centre Siebert vyhotovia 3 druhy výplní.

Jednou metódou (inlay) nahradia chýbajúcu menšiu časť zuba, ktorá je odolnejšia, estetickejšia a má dlhšiu životnosť ako výplň, druhá metóda (onlay) sa používa pri rozsiahlejšej deštrukcii zuba. A napokon, v prípade náhrady alebo dobudovania žuvacích plôšok používajú opäť so všetkými kvalitami a úspechom metódu overlay.

„Systém CEREC poskytuje lekárovi aj možnosť použitia špeciálneho skenera, bez odtlačkov, čoho výsledkom je v kombinácii s kvalitným materiálom korunka alebo výplň na nerozoznanie od vašich zubov,“ hovorí vedúci lekár MUDr. Tomáš Siebert, PhD.

Dentálna hygiena

V oblasti dentálnej hygieny používa Dentálne centrum Siebert unikátne a špičkové prístroje pre tzv. uzavreté ošetrenie parodontu, ktoré sú najúčinnejšie a prednosť má ich šetrná liečba všetkých druhov parodontitíd.

Nahrádza ošetrenie ručnými nástrojmi a šetrí dôležitú cementovú vrstvičku koreňa pre hojenie parodontálnych tkanív.

„Okrem odstránenia bakteriálnych povlakov a kameňa naša skúsená dentálna hygienička urobí aj inštruktáž čistenia zubov a uľahčí výber prostriedkov dentálnej hygieny,“ pripomína MUDr. Siebert.

Na odstraňovanie externých pigmentov a usadením používame s veľkým úspechom tzv. metodiku Air-flow – pieskovanie, leštenie a odstraňovanie zafarbení zubov.

Vzhľadom na špecializáciu centra, prednáškovú a publikačnú činnosť z oblasti parodontológie je významné následné zhodnotenie stavu dutiny ústnej parodontológom priamo v Dentálnom Centre.

dentalne-centrum2

Parodontológia

Hlboké a dlhoročné profesionálne skúsenosti zúročujú v Dentálnom centre Siebert aj v oblasti zubnej chirurgie, parodontológie, implantológie a ochorenia slizníc dutiny ústnej. Pacienta komplexne ošetria a jeho zdravotný stav vyriešia výlučne na vlastnom pracovisku.

Parodontitída spravidla prebieha bezbolestne, a preto je ako ochorenie pre pacienta ťažko spozorovateľné.
Vo všeobecnosti je priebeh parodontitídy u každého pacienta odlišný. Vo väčšine prípadov ide o chronický priebeh (pomalý) a tento môže až po rokoch viesť k strate zubov.

Pod dohľadom skúsených odborníkov existuje v Dentálnom centre viacero možností parodontologickej liečby: vyšetrenie, diagnostiku a návrh liečby parodontologických ochorení, konzervatívnu a chirurgickú liečba, klasickú chirurgiu parodontu, hygienu a profylaktickú inštruktáž či všetky typy parodontologických operácii.

Implantáty a kostná regenerácia

Významný estetický nedostatok pochopiteľne spôsobuje vytrhnutie zuba alebo skupiny zubov. Ak sa nakombinujú straty zubov spolu so stratou kosti v okolí zuba, musíme uvažovať o náhrade nielen samotného zuba, ale aj tvrdých a mäkkých častí v okolí zuba.

Nedostatok kostného podkladu spôsobuje nemalé problémy pri protetickom ošetrení hlavne v hornej čeľusti, pretože tento úsek je stále považovaný za esteticky dôležitú zónu pre pacienta. Obrovskou výhodou pre pacientov sú tzv. náhradné materiály kostného tkaniva, väčšinou na báze hydroxylapatitu alebo trikalciumfosfátu a umelé materiály ďasien a slizníc na báze kolagénu. Vďaka týmto postupom a materiálom získa pacient perfektnú estetiku a dlhodobú stálosť dokonalého výsledku.

„Zubný implantát – laicky tretie zuby alebo nastreľovacie zuby – sa dá predstaviť ako zubný koreň umiestnený v kosti. Dôležitou podmienkou úspechu je vytvorenie spojenia medzi implantátom a kosťou – odborne osseointegrácia, ktorej úspešnosť sa v dnešnej dobe pohybuje okolo 99%. Zavedenie implantátov prebieha v lokálnom znecitlivení, väčšinou v antibiotickej clone a samotnými pacientmi je hodnotené ako bezbolestné. Samozrejme, pacient je patrične poučený pred a po zákroku, ako sa má o seba starať,“ priblížil T. Siebert.

Sú rôzne postupy, podľa ktorých sa postupuje po implantácii, to znamená, za akú dlhú dobu po operačnom zákroku je možné implantáty zaťažovať a sfunkčniť. Toto obdobie sa nazýva vhojovacie obdobie. Rozoznávame okamžité zaťaženie implantátu – ihneď po implantácii zhotovujeme protetickú náhradu. Skrátené vhjovacie obdobie je pre sánku 6 týždňov a pre hornú čeľusť 12 týždňov.

„V našom centre používame popredné svetové implantačné systémy. Hlavným dôvodom je ich dlhodobá životnosť, vysoká úspešnosť a možnosť perfektného estetického výsledku,“ doplnil vedúci lekár MUDr. Tomáš Siebert, PhD.

Viac informácií získate priamo v Dentálnom centre Siebert na ulici Jána Hollého 5 (Leonardo), tel.: 033 / 29 29 450, mobil: 0910 789 450, e-mail: zubar@dentalcentrum.sk, www.dentalcentrum.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 1. februára 2015 19:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Firmy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.