reklama

Dentálne centrum Siebert: aj v Trnave môžete dostať najkvalitnejšiu starostlivosť

-inzercia-

Osobný prístup ku každému pacientovi, dlhoročné skúsenosti, spojenie najmodernejších technológií, kvalitných prístrojov a estetického prostredia zaručuje klientom Dentálneho centra Siebert v Trnave maximálnu spokojnosť.

V novej ambulancii na Hollého ulici č. 5 (budova Leonardo oproti bývalého gymnázia) sa môžu pacienti spoľahnúť na najkvalitnejšiu starostlivosť, aká je v súčasnosti dostupná.
Či už hovoríme o komplexných vyšetreniach, estetickej stomatológii, implantátoch, regenerácii kostí a ďasien, výrobe zubných náhrad, parodontológii alebo dentálnej hygiene.

Dentálne centrum Siebert pracuje na základe overených vedeckých poznatkov, ktoré čerpajú zo zahraničných odborných časopisov, kongresov a praktických seminárov, na ktorých zároveň aj prednáša a publikuje.

dentalne-centrum1

Unikátny systém Cerec

Pýchou Dentálneho centra je využívanie unikátneho systému CEREC PREMIUM RECONSTRUCTION, ktoré v Trnave inde nenájdete.

V čom je systém výnimočný? V skratke – CEREC dokáže vytvoriť  novú keramickú výplň, korunku alebo mostík  na počkanie počas jedinej návštevy ambulancie.
CEREC Premium  je to najlepšie, čo môže pacient  dostať a za predpokladu dodržania perfektnej kvality, je to najrýchlejší spôsob ošetrenia.

Okrem koruniek a mostíkov  v Dentálnom centre Siebert vyhotovia 3 druhy výplní.

Jednou metódou (inlay) nahradia chýbajúcu menšiu časť zuba, ktorá je odolnejšia, estetickejšia a má dlhšiu životnosť ako výplň, druhá metóda (onlay) sa používa pri rozsiahlejšej deštrukcii zuba. A napokon, v prípade náhrady alebo dobudovania žuvacích plôšok používajú opäť so všetkými kvalitami a úspechom metódu overlay.

„Systém CEREC poskytuje lekárovi aj možnosť použitia špeciálneho skenera, bez odtlačkov, čoho výsledkom je v kombinácii s kvalitným materiálom korunka alebo výplň na nerozoznanie od vašich zubov,“ hovorí vedúci lekár MUDr. Tomáš Siebert, PhD.

Dentálna hygiena

V oblasti dentálnej hygieny používa Dentálne centrum Siebert unikátne a špičkové prístroje pre tzv. uzavreté ošetrenie parodontu, ktoré sú najúčinnejšie a prednosť má ich šetrná liečba všetkých druhov parodontitíd.

Nahrádza ošetrenie ručnými nástrojmi a šetrí dôležitú cementovú vrstvičku koreňa pre hojenie parodontálnych tkanív.

„Okrem odstránenia bakteriálnych povlakov a kameňa naša skúsená dentálna hygienička urobí aj inštruktáž čistenia zubov a uľahčí výber prostriedkov dentálnej hygieny,“ pripomína MUDr. Siebert.

Na odstraňovanie externých pigmentov a usadením používame s veľkým úspechom tzv. metodiku Air-flow – pieskovanie, leštenie a odstraňovanie zafarbení zubov.

Vzhľadom na špecializáciu centra, prednáškovú a publikačnú činnosť z oblasti parodontológie je významné následné zhodnotenie stavu dutiny ústnej parodontológom priamo v Dentálnom Centre.

dentalne-centrum2

Parodontológia

Hlboké a dlhoročné profesionálne skúsenosti zúročujú v Dentálnom centre Siebert aj v oblasti zubnej chirurgie, parodontológie, implantológie a ochorenia slizníc dutiny ústnej. Pacienta komplexne ošetria a jeho zdravotný stav vyriešia výlučne na vlastnom pracovisku.

Parodontitída spravidla prebieha bezbolestne, a preto je ako ochorenie pre pacienta ťažko spozorovateľné.
Vo všeobecnosti je priebeh parodontitídy u každého pacienta odlišný. Vo väčšine prípadov ide o chronický priebeh (pomalý) a tento môže až po rokoch viesť k strate zubov.

Pod dohľadom skúsených odborníkov existuje v Dentálnom centre viacero možností parodontologickej liečby: vyšetrenie, diagnostiku a návrh liečby parodontologických ochorení, konzervatívnu a chirurgickú liečba, klasickú chirurgiu parodontu, hygienu a profylaktickú inštruktáž či všetky typy parodontologických operácii.

Implantáty a kostná regenerácia

Významný estetický nedostatok pochopiteľne spôsobuje vytrhnutie zuba alebo skupiny zubov. Ak sa nakombinujú straty zubov spolu so stratou kosti v okolí zuba, musíme uvažovať o náhrade nielen samotného zuba, ale aj tvrdých a mäkkých častí v okolí zuba.

Nedostatok kostného podkladu spôsobuje nemalé problémy pri protetickom ošetrení hlavne v hornej čeľusti, pretože tento úsek je stále považovaný za esteticky dôležitú zónu pre pacienta. Obrovskou výhodou pre pacientov sú tzv. náhradné materiály kostného tkaniva, väčšinou na báze hydroxylapatitu alebo trikalciumfosfátu a umelé materiály ďasien a slizníc na báze kolagénu. Vďaka týmto postupom a materiálom získa pacient perfektnú estetiku a dlhodobú stálosť dokonalého výsledku.

„Zubný implantát – laicky tretie zuby alebo nastreľovacie zuby – sa dá predstaviť ako zubný koreň umiestnený v kosti. Dôležitou podmienkou úspechu je vytvorenie spojenia medzi implantátom a kosťou – odborne osseointegrácia, ktorej úspešnosť sa v dnešnej dobe pohybuje okolo 99%. Zavedenie implantátov prebieha v lokálnom znecitlivení, väčšinou v antibiotickej clone a samotnými pacientmi je hodnotené ako bezbolestné. Samozrejme, pacient je patrične poučený pred a po zákroku, ako sa má o seba starať,“ priblížil T. Siebert.

Sú rôzne postupy, podľa ktorých sa postupuje po implantácii, to znamená, za akú dlhú dobu po operačnom zákroku je možné implantáty zaťažovať a sfunkčniť. Toto obdobie sa nazýva vhojovacie obdobie. Rozoznávame okamžité zaťaženie implantátu – ihneď po implantácii zhotovujeme protetickú náhradu. Skrátené vhjovacie obdobie je pre sánku 6 týždňov a pre hornú čeľusť 12 týždňov.

„V našom centre používame popredné svetové implantačné systémy. Hlavným dôvodom je ich dlhodobá životnosť, vysoká úspešnosť a možnosť perfektného estetického výsledku,“ doplnil vedúci lekár MUDr. Tomáš Siebert, PhD.

Viac informácií získate priamo v Dentálnom centre Siebert na ulici Jána Hollého 5 (Leonardo), tel.: 033 / 29 29 450, mobil: 0910 789 450, e-mail: zubar@dentalcentrum.sk, www.dentalcentrum.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 1. februára 2015 19:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Firmy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.