reklama

Poslanci zvolili ďalších členov komisií zastupiteľstva z radov obyvateľov mesta

Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava (MZ) schválilo návrhy nominácií nových členov komisií MZ z radov obyvateľov mesta. V komisiách bude vo volebnom období 2014-2018 pôsobiť aj 36 neposlancov.

Na vyhodnotenie navrhnutých kandidátov sa zišli zástupcovia poslaneckých klubov na pracovnom stretnutí s primátorom mesta. Po vzájomnej dohode odporučili predložiť mestskému zastupiteľstvu návrh na voľbu členov komisií z radov neposlancov či odbornej verejnosti. Počas hlasovania o nomináciách z radov verejnosti boli zvolení všetci kandidáti tak, ako ich navrhla mestská rada.

Len tesne prešlo hlasovanie pri návrhu na ďalších členov – neposlancov do komisie bytovej (19 poslancov hlasovalo za návrh, 4 boli proti a 7 sa zdržali) a do komisie dopravy a verejnoprospešných služieb (18 za, 10 proti, 2 sa zdržali).

Komisie MZ fungujú ako stále alebo dočasné poradné, iniciatívne a kontrolné orgány mestského zastupiteľstva.

brocka-mz
Primátor Bročka počas utorkového rokovania MZ

Reprofoto: TT-IT

„Tým, že sme vyzvali odbornú verejnosť, aby sa uchádzala o členstvo v komisiách, sme sa snažili urobiť nejaký krok dopredu. Ako bolo vidno aj z hlasovaní pri bytovej a dopravnej komisii, nebolo jednoduché nájsť pri takto širokospektrálnom zložení zastupiteľstva konsenzus, kde by boli všetci spokojní. Bolo ťažké tento konsenzus nájsť a som si plne vedomý, že sme len na začiatku procesu, kde sa snažíme vybrať kvalitných ľudí, od ktorých si chceme nechať poradiť,“ zhodnotil primátor Bročka.

Výzvu na zapojenie sa odbornej verejnosti do komisií zverejnil aj primátor v priebehu januára. Prihlásilo sa viac ako 100 záujemcov.

Menoslov tých ľudí, ktorí sa do výzvy zapojili a napokon aj prešli hlasovaním, spolu s ich životopisom, plánuje Bročka čoskoro zverejniť. Krátko po hlasovaní ich presný počet zrátaný nemal.

„Ďakujem každému, kto sa prihlásil a má záujem pomôcť tomuto mestu. Aj tí, ktorí neboli vybraní, majú u mňa dvere otvorené. Budeme sa snažiť nájsť spôsoby, ako by sme mohli Trnavu zlepšiť,“ vyhlásil po hlasovaní poslancov.

Zvolení ďalší členovia komisií – neposlanci:

Finančná komisia: Tomáš Doboš, Robert Schmidt, Kvetoslava Tibenská, Juraj Mikulčík

Komisia kultúry: Daniel Kravec, Zuzana Dohnálová, Miroslava Hlinčíková, Michal Klembara

Komisia mládeže a športu: Andrej Skala, Miloš Bučka, Vladimír Gubrický, Roman Holekši

Komisia sociálna a zdravotná: Michal Lipovský, Marián Babkovjak, Martin Heriban, Daniela Kalayová

Komisia bytová: Eva Zatková, Miloš Krištofík, Jaroslav Kralčák, Michal Okruhlica

Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok: Anton Stacho, Andrea Lišková, Dušan Kmety, Peter Osuský

Komisia školstva a vzdelávania: Andrej Rajský, Gabriela Cabanová, Roman Jakubec, Eva Mišíková

Komisia životného prostredia a prírodných hodnôt: Stanislav Hric, Ján Jobb, Juraj Kuba, Kristína Gerulová

Komisia dopravy a verejnoprospešných služieb: Augustín Hambálek, Martin Galbavý, Ján Kánik, Róbert Suchý

Zloženie komisií poslancami MZ schválené na decembrovej ustanovujúcej schôdzi sme priniesli v tomto článku.

Ulož ako PDF
Napísal 18. februára 2015 14:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poslanci zvolili ďalších členov komisií zastupiteľstva z radov obyvateľov mesta”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.