reklama

Spisovatelia Erik Šimšík a Daniel Vadas v Berlineri

V dočasnom kultúrnom priestore Berliner sa uskutoční už štvrtý literárny večer. Tentoraz opäť zameraný na najmladšiu generáciu slovenských autorov. Svoju tvorbu prídu predstaviť básnik a prozaik Erik Šimšík a básnik Daniel Vadas.

Podujatie sa uskutoční v utorok 24. februára o 19:00 so sprievodným slovom Pero Le Kveta.

lit.vecer-februar
Plagát

Erik Šimšík je autorom kníh Hegemómnia a Monorezeň a stereozemiaky. V roku 2010 obsadil druhé miesto v súťaži Poviedka. Venuje sa vizuálnej poézii a experimentálnej próze

V Trnave sa predstaví spolu so svojim elektro-poetický, postapokalyptickým projektom Čudesnosť, pri ktorom ho doprevádzajú Občan Baal aka Maťko Havránek, gitarista Peťko Szalay a VJ Kristína Koronthályová. Pôsobil v africkej Rwande, kde sa zrodila i jeho podnikateľská aktivita. V Bratislave si nedávno otvoril kaviareň, pre ktorú priamo z Rwandy dováža kávu.

Daniel Vadas sa narodil v Bratislave v roku 1995, v súčastnosti študuje filmovú teóriu v Brne. Nikdy sa nezúčastnil žiadnej literárnej súťaže. Doposiaľ publikoval v kultúrnej prílohe denníka Pravda, a v časopise pre súčasnú poéziu – Psí Víno, kde je aj redaktorom.

Jeho autorské čítania sú ozvláštňované rečovou vadou. Jeho tvorba sa vyznačuje skromnosťou, láskavosťou, pokorou a sofistikovaným humorom, s dôrazom na život obyčajných ľudí v ťažkých životných situáciach.

Literárny večer: Erik Šimšík a Daniel Vadas

BerlinerDKP, Pekárska 40

utorok 24. februára
začiatok o 19:00

Informácie o podujatí nájdete aj na: facebook.com/events/1041021785911682

Ulož ako PDF
Napísal 22. februára 2015 16:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.