reklama

Literárny večer v Berlineri

V utorok 30. septembra prebehne otváracie podujatie dočasného kultúrneho priestoru Berliner.

Hosťami literárneho večera budú úspešní mladí básnici Mirka Ábelová, Mária Ferenčuhová a Matúš Benkovič. Moderátorom podujatia so začiatkom o 19. hodine je Pero Le Kvet.

Dočasný kultúrny priestor Berliner nájdete na Pekárskej 40 (bývalý dom Akadémie vzdelávania).

Informácie o hosťoch:

Miroslava Ábelová. Prvýkrát publikovala v kolektívnej zbierke Sólo pre 9 hlasov v roku 2011. Následne vydala dve vlastné zbierky Striptiz a Na!. Počuť ju môžete každú nedeľu na vlnách rádia FM ako moderátorku relácie Nedeľná chvíľka poézie_FM.

Mária Ferenčuhová. Poetka, prekladateľka, filmová teoretička. Je docentkou na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU. Z francúzštiny prekladá prózu, poéziu aj odbornú literatúru. Vydala zatiaľ tri zbierky poézie, Skryté titulky, Princíp neistoty a Ohrozený druh.

Matúš Benkovič. Na internete publikuje pod prezývkou vk. Ako Jozef Hrickovič získal prémiu Básne 2009. Žije v Bratislave, pracuje ako prekladateľ z angličtiny.

Literárny večer: Mirka Ábelová, Matúš Benkovič a Mária Ferenčuhová
utorok 30. septembra, začiatok o 19:00
vstupné 1 Euro

Udalosť na Facebooku, link TU.

Plagát:
lit-vecer-sept

Ulož ako PDF
Napísal 25. septembra 2014 15:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.