reklama

Pozvánka: Sobotný literárny večer s víťazom súťaže Poviedka 2015

Spolu s jeseňou sa do Berlinera vracajú aj Literárne večery. Moderovať a spovedať hostí bude opäť Pero Le Kvet. Prvý večer poézie a prózy sa uskutoční už v sobotu 3. októbra o 19.00 hodine. Hosťami budú aktuálny víťaz súťaže Poviedka 2015 Radovan Potočár, básnik i prozaik Peter Šulej a básnik Martin Kočiš.

Radovan Potočár z Levíc získal hlavnú cenu súťaže Poviedka 2015 za poviedku Mužská geometria, ktorá bola podľa poroty o niekoľko tried kvalitnejšia ako ostatné.

Peter Šulej je na slovenskej literárnej scéne prítomný už viac ako 20 rokov. Vydal viacero zbierok poviedok a básní. Má vlastné vydavateľstvo, ktoré vydáva aj diela súčasných mladých autorov a zároveň je šéfredaktorom časopisu Vlna.

Martin Kočiš zo Spišskej Novej Vsi bol finalistom súťaží Básne 2012 a Básne 2013. V minulom roku mu vyšla prvá protextovo orientovaná zbierka básní pod názvom txt.txt. Okrem poézie sa venuje prekladu a grafickej tvorbe.

Ďalšie informácie nájdete na adrese:
www.facebook.com/events/1021556627865986
www.malyberlin.sk/eventy/literarny-vecer-radovan-potocar-martin-kocis-peter-sulej

Dočasný kultúrny priestor sa nachádza na Pekárskej 40, v bývalom dome Akadémie vzdelávania.

Ide o projekt občianskeho združenia Publikum.sk, ktorý bude fungovať do otvorenia kultúrneho centra Malý Berlín.

Podujatie je organizované s finančnou podporou mesta Trnava v rámci projektu Malý Berlín 2015.

litvecer

Ulož ako PDF
Napísal 1. októbra 2015 8:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.