reklama

Pozvánka: Sobotný večer s tónmi Luptáka a Lenka

Séria koncertov vážnej hudby b minor v Malom Berlíne napíše svoju ďalšiu časť. Túto sobotu o 19tej sa Jozef Lupták (violončelo) a Boris Lenko (akordeón) nestretnú na jednom pódiu prvý raz. Za sebou už majú množstvo spoluprác, ich správnu hudobnú chémiu si budete môcť vypočuť v pohodlí domova.

Spolupráca dvoch hudobníkov je známa z projektov Chassidic songs, After Phurikane, Uspávanky. Počuť ste ich v kultúrnom centre Malý Berlín mohli aj na jeseň, na koncerte 10 simple melodies Braňa Dugoviča. V sobotu predstavia pestrý program, zahrajú spolu aj sólovo.

Hrať budú piesne z pera slovenských skladateľov, dočkáte sa však aj židovských či rómskych piesní. Zapnite si stream na Facebooku kultúrneho centra Malý Berlín v sobotu, 13. marca o 19:00.

Jozef Lupták hrá na violončelo, spieva, venuje sa human beatboxu. Je zakladateľom a umeleckým riaditeľom festivalu Konvergencie. Absolvoval konzervatórium a VŠMU v Bratislave a v štúdiách pokračoval na Royal Academy of Music v Londýne a v Banff Centre for Arts v Kanade.

Patrí k umelcom formujúcim hudobný a kultúrny priestor na Slovensku, za čo mu bolo udelených niekoľko ocenení. Ako vyhľadávaný a aktívny komorný hráč spolupracuje v množstvom popredných svetových umelcov a ansámblov.

Boris Lenko hrá na akordeón a je typom všestranného hudobníka so záberom od klasického repertoáru, cez rôzne crossoverové projekty až po jazz. Do sólového akordeónového repertoáru vniesol viaceré novátorské prvky, najmä uvádzaním diel významných osobností povojnovej americkej a európskej scény, i premiérovaním a iniciovaním nových slovenských diel. Pedagogicky pôsobí ako profesor na VŠMU v Bratislave.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia.

PROGRAM KONCERTU

Ľudovít Rajter – Suita č. 2 pre sólové violončelo (výber)
Jozef Lupták – Three in One
Jozef Podprocký – Suita Choreica
Ilja Zeljenka – Štyri miniatúry
Boris Lenko – Silegna
Boris Lenko – Theme + Dželem Dželem
Astor Piazzolla – Libertango
Chassidic Dance

Ulož ako PDF
Napísal 11. marca 2021 7:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.