reklama

Sobotný večer pod Smolenickým zámkom bude patriť podujatiu Nočný Medokvas

Jesenný festival medových nápojov sa začína už túto sobotu 15. októbra 2022 pod Smolenickým zámkom. Jeho návštevníci sa môžu tešiť na nočnú atmosféru v tajomne nasvietenej včelárskej záhrade.

Medokvas sa tradične koná trikrát do roka, na jar a v lete ho sprevádza živá hudba a bylinková záhrada je vtedy plná pestrofarebných kvetov. Jesenná verzia festivalu sa odohráva po zotmení a má úplne inú atmosféru, ktorú budú dotvárať desiatky svetelných efektov.

„Trochu tajomný, magický svet pestrofarebne vysvietených stromov, kríkov a bylín navodí veľmi odlišný zážitok a nočné podujatie si z roka na rok získava väčšiu obľubu,“ povedal Pavol Kudláč, majiteľ medovinárstva Včelovina a organizátor podujatia.

FOTO: Včelovina Smolenice

Návštevníci festivalu budú môcť počas večera ochutnať rôzne druhy slovenskej medoviny a medových nápojov a nebudú chýbať prehliadky priestorov výroby.

„Nočný Medokvas bude mať aj svoj vlastný Včelovina Cocktail Bar, v ktorom miešané drinky z našich produktov namieša Róbert Šajtlava, ktorý v roku 2019 získal ocenenie barovej osobnosti roka,“ doplnil Pavol Kudláč.

Podujatie sa odohráva pod nočnou oblohou v pozadí s vysvietenou siluetou romantického Smolenického zámku vystupujúcou z karpatských lesov. Organizátori mysleli aj na deti, pre ktoré pripravili hry aj maľovanie na tvár.

Vo včelárskej záhrade návštevníci nájdu aj zaujímavé stánky s občerstvením, ako sú burgre, francúzske palacinky, slovenské buchty či klasické alebo vegetariánske tacos.

FOTO: Včelovina Smolenice

Včelovina Smolenice je malé rodinné medovinárstvo so svetovými oceneniami. Filozofia firmy prinášať špičkové produkty spojené s prírodou je cítiť v celom areáli. Záhrada medovinárstva susedí s priestormi výroby medoviny i medu a je celoročne prístupná verejnosti.

Návštevníci si tu môžu vychutnať medovinu či medové koláče s výhľadom na Smolenický zámok. Výťažok z podujatia Medokvas bude už tradične použitý na rozvoj projektu Včelárskej záhrady.

INFO

Vstupné v predpredaji 5€
(zahŕňa kupón na nákup fliaš v hodnote 2€ a sklený pohár v hodnote 2,5€)
Zvyšné vstupenky pri vstupe na podujatie 7€
(zahŕňa kupón na nákup fliaš v hodnote 2€ a sklený pohár v hodnote 2,5€)
Deti 6-18rokov: zľavnené 1€ vstupné
Deti do 6 rokov: zdarma

Ulož ako PDF
Napísal 11. októbra 2022 13:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.