reklama

Medovina, medový burčiak, medové pivo aj medové limonády. Pod Smolenickým zámkom bude festival Jarný medokvas

Festival Jarný Medokvas odštartuje 21. mája popoludní v Smoleniciach. Už tradične sa uskutoční v medovinárstve Včelovina, ktoré je na jar oázou včiel a kvetov.

„Ako je dobrou tradíciou, návštevníci festivalu budú môcť ochutnať jedenásť druhov medovín, medový burčiak i sajder. Taktiež sa môžu osviežiť medovým pivom, kde okrem nášho stáleho výberu v sobotu predstavíme aj novinku. Nápoje budú dopĺňať aj výborné ovocné medové limonády,“ hovorí Pavol Kudláč z medovinárstva Včelovina.

Festival za začína v sobotu 21. mája 2022 o 15:00 hod. a nebudú na ňom chýbať stánky s jedlom, prehliadky medovinárstva a včelárskej záhrady. „Návštevníci si môžu užiť deň v záhrade plnej kvetov a vychutnať si naše medové nápoje,“ dodáva Pavol Kudláč.

FOTO: Región Trnava

Vstupenky sú dostupné v predpredaji na stránke www.vcelovina.sk, ale bude ich možné zakúpiť aj priamo na mieste. Výťažok z podujatia bude použitý na rozvoj včelárskej záhrady.

Festival medových nápojov Medokvas sa majiteľom medovinárstva Včelovina podarilo minulý rok usporiadať len v auguste.

„Tradične ho ale pre svojich stálych aj nových návštevníkov usporadúvajú na jar, v lete a na jeseň v obci Smolenice,“ pripomína Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Tento rok je počas mesiacov máj a jún otvorený pre verejnosť aj Smolenický zámok. „Pre návštevníkov je prístupný počas sobôt a nedieľ. Prehliadku so sprievodcom môžu absolvovať každú celú hodinu medzi 11:00 až 17:00 hod.,“ dodáva Alexander Prostinák.

FOTO: Región Trnava

Miesto a čas konania festivalu Jarný Medokvas 2022:

Areál medovinárstva Včelovina, Továrenská 10A, Smolenice od 15:00 do 21:00 hod.

Vstupenky v predpredaji na www.vcelovina.sk:

pre dospelých 5€ (vrátane 2€ kupónu na nákup nápojov) a pre deti nad 6 rokov symbolické 1€.

Vstupné na mieste:

pre dospelých 7€ (vrátane 2€ kupónu na nákup nápojov).

Ulož ako PDF
Napísal 17. mája 2022 17:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.