reklama

Medovina, medový burčiak, medové pivo aj medové limonády. Pod Smolenickým zámkom bude festival Jarný medokvas

Festival Jarný Medokvas odštartuje 21. mája popoludní v Smoleniciach. Už tradične sa uskutoční v medovinárstve Včelovina, ktoré je na jar oázou včiel a kvetov.

„Ako je dobrou tradíciou, návštevníci festivalu budú môcť ochutnať jedenásť druhov medovín, medový burčiak i sajder. Taktiež sa môžu osviežiť medovým pivom, kde okrem nášho stáleho výberu v sobotu predstavíme aj novinku. Nápoje budú dopĺňať aj výborné ovocné medové limonády,“ hovorí Pavol Kudláč z medovinárstva Včelovina.

Festival za začína v sobotu 21. mája 2022 o 15:00 hod. a nebudú na ňom chýbať stánky s jedlom, prehliadky medovinárstva a včelárskej záhrady. „Návštevníci si môžu užiť deň v záhrade plnej kvetov a vychutnať si naše medové nápoje,“ dodáva Pavol Kudláč.

FOTO: Región Trnava

Vstupenky sú dostupné v predpredaji na stránke www.vcelovina.sk, ale bude ich možné zakúpiť aj priamo na mieste. Výťažok z podujatia bude použitý na rozvoj včelárskej záhrady.

Festival medových nápojov Medokvas sa majiteľom medovinárstva Včelovina podarilo minulý rok usporiadať len v auguste.

„Tradične ho ale pre svojich stálych aj nových návštevníkov usporadúvajú na jar, v lete a na jeseň v obci Smolenice,“ pripomína Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Tento rok je počas mesiacov máj a jún otvorený pre verejnosť aj Smolenický zámok. „Pre návštevníkov je prístupný počas sobôt a nedieľ. Prehliadku so sprievodcom môžu absolvovať každú celú hodinu medzi 11:00 až 17:00 hod.,“ dodáva Alexander Prostinák.

FOTO: Región Trnava

Miesto a čas konania festivalu Jarný Medokvas 2022:

Areál medovinárstva Včelovina, Továrenská 10A, Smolenice od 15:00 do 21:00 hod.

Vstupenky v predpredaji na www.vcelovina.sk:

pre dospelých 5€ (vrátane 2€ kupónu na nákup nápojov) a pre deti nad 6 rokov symbolické 1€.

Vstupné na mieste:

pre dospelých 7€ (vrátane 2€ kupónu na nákup nápojov).

Ulož ako PDF
Napísal 17. mája 2022 17:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.