reklama

Pod Smolenickým zámkom bude letný festival Medokvas

Podujatie plné medových nápojov a hudby bude v sobotu 19. augusta hostiť medovinárstvo pod Smolenickým zámkom. Návštevníci si budú môcť vychutnať popoludnie v príjemnej atmosfére včelárskej záhrady s možnosťou ochutnať rôzne druhy medových nápojov alebo absolvovať prehliadku výroby.

Lokálny festival medu a medoviny Medokvas odštartuje svoju letnú verziu v sobotu 19. augusta 2023 o 15:00 h.

„Hostia budú môcť ochutnať mnoho druhov medoviny, medových nápojov, medový burčiak, tri medové pivá, radler i sajder, či výborné limonády a miešané drinky z našich produktov. Medzi obľúbené letné novinky patrí napríklad aj naše medové Frizzantino,“ hovorí Klára Kudláčová z medovinárstva Včelovina a dodáva, že „každý návštevník si môže vybrať medový nápoj podľa vlastnej chute.“

FOTO: Včelovina

Podujatie bude sprevádzať živá hudba v podaní Funny Fellows a Duo Live Guitars. Areál medovinárstva je spolu s Medovou kaviarňou celoročne prístupný návštevníkom. Organizátori ho ale pri príležitosti Letného Medokvasu špeciálne prispôsobili tak, že tu návštevníci nájdu okrem stálych atrakcií aj farebný tunel, drevené sudy pomaľované miestnymi umelcami – Barrel art gallery a rôzne ďalšie vizuálne prvky, ktoré znázorňujú život včiel.

„Pripravili sme aj program pre deti, ktoré si festival a včelársku záhradu môžu tiež užiť naplno. Zároveň každý návštevník dostane pohár s úplne novým dizajnom na ochutnávky medových nápojov, čím predchádzame zbytočnému odpadu,“ dodáva Klára Kudláčová.

Počas soboty nebudú chýbať food trucky a stánky s jedlom ako burgre, francúzske palacinky, buchty, halušky, vegetariánske pochúťky či bezlepkové tacos. Návštevníci budú môcť absolvovať náučné prehliadky Včelárskej záhrady a výroby medoviny počas sobotného popoludnia aj večera.

„Festival medových nápojov už deviaty rok navštevuje množstvo návštevníkov, ale aj náhodných turistov, ktorí prišli spoznávať Smolenický zámok alebo Jaskyňu Driny,“ priblížil Alexander Prostinák, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Počas letných prázdnin premáva v Smoleniciach bezplatná kyvadlová doprava Smolenická fčela každú sobotu a nedeľu. „Začiatok jázd je o 10:10 h. zo železničnej stanice v Smoleniciach a jednou zo zastávok je aj medovinárstvo Včelovina, takže tu návštevníci festivalu môžu vystúpiť,“ doplnil Alexander Prostinák.

Posledná Smolenická fčela odchádza z parkoviska Jahodník späť na železničnú stanicu o 19:30 h.

Ulož ako PDF
Napísal 17. augusta 2023 10:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.