reklama

Pozvánka na diskusiu s finalistkami literárnej súťaže Anasoft litera

Trnavské kultúrne centrum Malý Berlín prináša v spolupráci s Anasoft litera diskusiu a autorské čítanie s dvoma finalistkami najprestížnejšej literárnej ceny na Slovensku, Vandou Rozenbergovou a Janou Micenkovou.

Už trinásť rokov literárnej súťaže Anasoft litera prináša zoznam najzaujímavejších slovenských titulov vydaných v minulom roku. Vyberá ich päťčlenná odborná porota, ktorej zloženie sa každoročne mení.

Desiatka najlepších prozaických diel minulého roka bola oznámená už koncom februára, no meno tohtoročného víťaza ešte nepoznáme. Naskytuje sa nám však jedinečná príležitosť dozvedieť sa viac aspoň o dvoch jej finalistkách.

O svojej tvorbe prídu do Malého Berlína porozprávať v utorok 18. septembra o 19:00 hod.


Vanda Rozenbergová


Jana Micenková
FOTO: Juraj Starovecký (2x)

Vanda Rozenbergová je trojnásobnou finalistkou súťaže Poviedka (2001, 2005, 2006). Knižne debutovala v roku 2011 zbierkou Vedľajšie účinky chovu drobných hlodavcov.

Odbornú porotu zaujala jej najnovšia kniha Muž z jamy a deti z lásky, ktorá je silným príbehom o (ne)obyčajnej slovenskej rodine vyrozprávaný z troch perspektív.

Druhá hosťka, Jana Micenková, sa medzi tohtoročných finalistov dostala s debutovou zbierkou poviedok Sladký život.

Už v roku 2013 však získala za divadelnú hru Nekrogames Cenu slovenského literárneho fondu za najlepší dramatický text a taktiež cenu pre mladých dramatikov VEJK AP 2012. Je dramatičkou, čo cítiť aj v jej poviedkach, ktoré postupne gradujú a už od začiatku udržiavajú čitateľa v strehu.

Vstup na podujatie je zdarma a večerom vás bude sprevádzať spisovateľ a kníhkupec Pero Le Kvet. Viac informácií o programe kultúrneho centra Malý Berlín nájdete na webovej stránke www.malyberlin.sk alebo na sociálnej sieti Facebook.

Ulož ako PDF
Napísal 17. septembra 2018 21:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.