reklama

Pozvánka na diskusiu Prečo potrebujeme nájomné bývanie?

Nezisková organizácia Bronco vás vo štvrtok 17. septembra 2020 o 18.00 hod. pozýva na diskusiu o nájomnom bývaní. S hosťami sa pobavíme o tom, pre koho je určené nájomné bývanie, aké úlohy má v meste plniť a aké skúsenosti má Bratislava, Košice či naša Trnava. Podujatie sa uskutoční v kultúrnom centre Malý Berlín.

Vedeli ste, že až 74 % mladých ľudí vo veku 18 až 34 rokov žije na Slovensku so svojimi rodičmi? Je to najvyšší podiel v Európskej únii.

V našej krajine je vlastné bývanie pre mnohých finančne nedostupné. Slovenské domácnosti minú 50 – 56 % svojich príjmov práve na bývanie a ceny bývania stále stúpajú.

S dostupným bývaním majú problém i starší ľudia a ľudia v rozličných zraniteľných životných situáciách (napríklad matky samoživiteľky, ľudia vo finančnej núdzi).

Napriek štatistikám a stále sa zvyšujúcej cene bývania chýba dostatok mestských nájomných bytov. Ich výstavba bola jednou z tém, ktoré sa riešili v povolebných diskusiách.

Aj Trnava oznámila svoj zámer zvýšiť počet nájomných bytov na svojom území. Ako však na to? A na aké skupiny obyvateľov by sa mala bytová politika zamerať? Na tieto a mnohé iné otázky skúsime spoločne zodpovedať.

Pozvanie do diskusie prijal expert na nájomné bývanie Martin Freund z Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava, Alena Vachnová z Nadácie DEDO z Košíc, ktorá sa zameriava na budovanie komplexných služieb pre jednotlivcov a rodiny v núdzi a Eva Nemčovská, viceprimátorka mesta Trnava, do ktorej kompetencií okrem iného patrí činnosť sociálneho odboru mestského úradu.

Diskusiu povedie Miroslava Hlinčíková z Bronco n.o. a Ústavu etnológie a sociálnej antropológie SAV.

Facebook udalosť nájdete tu: www.facebook.com/events/2418251678472262.

Diskusia je realizovaná s podporou Participatívneho rozpočtu pre Trnavu a projektom Ústavu etnológie a sociálnej antropológie SAV.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 13. septembra 2020 21:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.