reklama

Pozvánka na diskusiu Mesto pre všetkých: bývanie

Nezisková organizácia Bronco vás pozýva na diskusiu Mesto pre všetkých: bývanie, ktorá sa uskutoční v pondelok 12.11.2018 o 18.00 hodine v malej sále kultúrneho centra Malý Berlín.

Na Slovensku sa bývanie stáva stále menej dostupným pre čoraz väčšie množstvo ľudí z rôznych vekových a príjmových skupín. Bezdomovectvu čelí viac jednotlivcov a rodín, ako si vôbec dokážeme predstaviť.

Mnohí ľudia žijú na ulici, alebo v nevyhovujúcom (napr. ubytovne) či v neistom bývaní. 

„Podujate je prvým zo série diskusií v Trnave o dostupnom bývaní pre všetkých. V debate sa s hosťami porozprávame o tom, ako je to so sociálnym a nájomným bývaním v Trnave, aké služby poskytuje mesto ľuďom bez domova a v bytovej núdzi, akým problémom čelia ľudia bez domova a akým spôsobom by sa dala situácia riešiť a zlepšiť,“ informovala Miroslava Hlincikova z Bronco, n.o.

Pozvanie do diskusie prijali hBarbora Bírová, sociálna antropologička a pracovníčka Platformy pre sociálne bývanie v Českej republike, Ingrid Huňavá, raditeľka sociálneho odboru, Mestský úrad Trnava a Miroslav Dzurech, riaditeľ Trnavskej arcidiecéznej charity, ktorá je pokytovateľom sociálnych služieb ľuďom bez domova v Trnave a má na starosti streetwork.

Moderátorka podujatia je Soňa G. Lutherová.

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2018 9:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.