reklama

Pozvánka na diskusiu Mesto pre všetkých: bývanie

Nezisková organizácia Bronco vás pozýva na diskusiu Mesto pre všetkých: bývanie, ktorá sa uskutoční v pondelok 12.11.2018 o 18.00 hodine v malej sále kultúrneho centra Malý Berlín.

Na Slovensku sa bývanie stáva stále menej dostupným pre čoraz väčšie množstvo ľudí z rôznych vekových a príjmových skupín. Bezdomovectvu čelí viac jednotlivcov a rodín, ako si vôbec dokážeme predstaviť.

Mnohí ľudia žijú na ulici, alebo v nevyhovujúcom (napr. ubytovne) či v neistom bývaní. 

„Podujate je prvým zo série diskusií v Trnave o dostupnom bývaní pre všetkých. V debate sa s hosťami porozprávame o tom, ako je to so sociálnym a nájomným bývaním v Trnave, aké služby poskytuje mesto ľuďom bez domova a v bytovej núdzi, akým problémom čelia ľudia bez domova a akým spôsobom by sa dala situácia riešiť a zlepšiť,“ informovala Miroslava Hlincikova z Bronco, n.o.

Pozvanie do diskusie prijali hBarbora Bírová, sociálna antropologička a pracovníčka Platformy pre sociálne bývanie v Českej republike, Ingrid Huňavá, raditeľka sociálneho odboru, Mestský úrad Trnava a Miroslav Dzurech, riaditeľ Trnavskej arcidiecéznej charity, ktorá je pokytovateľom sociálnych služieb ľuďom bez domova v Trnave a má na starosti streetwork.

Moderátorka podujatia je Soňa G. Lutherová.

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2018 9:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.