reklama

Spisovateľky J. Beňová a I. Brežná prichádzajú o svojej tvorbe porozprávať do Trnavy

Trnavské kultúrne centrum Malý Berlín prináša diskusiu a autorské čítanie s dvoma finalistkami najprestížnejšej literárnej ceny na Slovensku – Anasoft litera. Aké knihy sa do súťaže každoročne dostanú a čo môžeme po vyše desaťročí jej existencie konštatovať o súčasnej slovenskej próze? Príďte sa dozvedieť viac vo štvrtok 25. októbra o 19:00 hod. Kultúrne centrum Malý Berlín sa nachádza na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4.

O svojej tvorbe príde porozprávať Irena Brežná, významná autorka dlhoročne píšuca a pôsobiaca vo Švajčiarsku.

Jej literárnu tvorbu dodnes výrazne ovplyvňuje zlomová skúsenosť emigrácie. Jej diela sú o strachu z inakosti, o lžiach a ideáloch, o odstupe a blízkosti, o spolužití či jednoducho o jedinečnosti života – v Československu, Rusku, Guinei, Čečensku, vo Švajčiarsku či na Slovensku.

Za knihu Nevďačná cudzin(k)a, ktorá vo Švajčiarsku vyšla už v roku 2012, v slovenčine však až o tri roky neskôr, získala v roku 2015 Cenu Dominika Tatarku.

Ďalším hosťom diskusie a autorského čítania bude víťazka Ceny Európskej únie za literatúru Jana Beňová.

V dielach sa sústredí na vnútorný svet svojich hrdinov a na spôsob, ako sa vyrovnať s tragickými, bizarnými, neraz aj grotesknými životnými situáciami.

Jej diela sú tiež plné originálneho humoru, dráždivých tém a svojských pohľadov na medziľudské vzťahy. Medzi finálovou desiatkou Anasoft litera bola nominovaná už trikrát a to v rokoch 2009, 2013, 2016.

Ako sa tieto dve významné mená slovenskej literatúry dostali k písaniu, o čom sú ich najnovšie knihy a čo pre nás najbližšie chystajú?

To a ešte omnoho viac sa môžete dozvedieť na v poradí druhej trnavskej diskusii pod hlavičkou Anasoft litera. Večerom vás bude ako moderátor sprevádzať spisovateľ a kníhkupec Pero Le Kvet.

Vstup na podujatie je zdarma. Podujatie je pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o literárne dianie a kvalitnú slovenskú literatúru.

Viac informácií o programe kultúrneho centra Malý Berlín nájdete na webovej stránke www.malyberlin.sk alebo na sociálnej sieti Facebook.

Ulož ako PDF
Napísal 24. októbra 2018 23:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.