reklama

Večer na tému obľúbené knihy slovenskej autorky Uršule Kovalyk

Príjemný večer plný kníh – aj tak by sa dalo charakterizovať podujatie, ktoré sa koná pravidelne v priestoroch kultúrneho centra Malý Berlín (Štefánikova 4). Diskutuje sa o najnovších literárnych dielach, ale aj o tých, ktoré v nás výrazne zarezonovali. Septembrová Knižná revue, moderovaná kníhkupcom a spisovateľom Perom Le Kvetom, bude venovaná obľúbeným knihám slovenskej autorky Uršule Kovalyk.

Autorkin nezameniteľný štýl si aj vďaka silným námetom získal pomerne širokú základňu čitateľov. V roku 2014 bolo jej dielo s názvom Krasojazdkyňa zaradené do finálovej desiatky Anasoft litera, najprestížnejšej literárnej ceny na Slovensku.


Uršuľa Kovalyk

Uršuľa Kovalyk debutovala súborom poviedok Neverné ženy neznášajú vajíčka (2002). Neskôr nasledovali ďalšie prozaické zbierky ako Travesty šou (2004), alebo Žena zo sekáča (2008).

V jej tvorbe najvýraznejšie vystupuje do popredia sociálna rovina príbehu, feminizmus, národnostná či politická línia textu. Pracovala v krízovom centre pre obete násilia a v súčasnosti sa okrem literatúry aktívne venuje aj projektu Divadlo bez domova.

Podujatie je pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o literárne dianie a kvalitnú slovenskú literatúru.

Viac informácií o programe kultúrneho centra Malý Berlín nájdete na webovej stránke www.malyberlin.sk alebo na sociálnej sieti Facebook.

Knižná revue sa koná v utorok 11. septembra o 19.00 hod. v kultúrnom centre Malý Berlín. To nájdete na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4. Vstupné na podujatie je 1 €.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ulož ako PDF
Napísal 8. septembra 2018 18:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.