reklama

Cestovateľský večer: Kuba nie je len krajinou krásnych pláží, cigár a rumu

Kultúrne centrum Malý Berlín ponúka ďalší zo série cestovateľských večerov, na ktorom sa dozviete zaujímavosti, ktoré v sprievodcoch len tak jednoducho nenájdete. Tentoraz sa vyberieme na najväčší ostrov Karibského mora – Kubu. Podujatie sa koná vo štvrtok 11. októbra o 19:00 hod.

Kuba je známa predovšetkým omamnou vôňou rumu, podmanivým tancom a cigarami najlepšími na svete. Je však aj jednou z najchudobnejších krajín sveta, kde je priemerný mesačný plat len 20 eur. O to väčším prekvapením je, že aj keď Kuba patrí medzi krajiny s najnižším priemerným platom na svete, je to jedna z najdrahších turistických destinácií.

Je to, naozaj, krajina plná paradoxov a nečakaných udalostí. O Havane sa hovorí, že ju môžete navštíviť aj stokrát, no stále nájdete miesta, kde ste ešte neboli. Je perlou koloniálnej architektúry a centrom exotickej kuchyne a nablýskaných veteránov.


Bohdan Ulašin v kubánskych uliciach

Aký však majú vzťah domáci k turistom? Na čo si treba dávať pozor? Na všetky vaše otázky odpovie vášnivý cestovateľ a hispanista Bohdan Ulašin. Študoval anglický a španielsky jazyk a vzdelanie si dopĺňal na viacerých španielskych univerzitách (Madrid, Salamanca, Granada).

V súčasnosti je vedúcim Katedry romanistiky na Filozofickej fakulte UK v Bratislave, kde učí budúcich prekladateľov a tlmočníkov.

Ako teda vyzerá život na Kube? Príďte nazrieť za oponu komunistického režimu na prednášku spojenú s diskusiou, ktorá sa bude konať v kultúrnom centre Malý Berlín, ktoré sídli na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4.

Vstupné na podujatie je 4 eurá a diváci si môžu vstupenky zakúpiť aj v predpredaji na stránke MaxiTicket.sk. Partnerom podujatia je cestovná kancelária Victory Travel a mediálnymi partnermi sú Trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, Mesto Trnava, My Trnava, Trnavsko a Trnavské rádio.

Ulož ako PDF
Napísal 9. októbra 2018 12:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.