reklama

Cestovateľský večer: Exotické miesta a pestré zvyky z indonézskych ostrovov spoznáte v Malom Berlíne

Viete, aké podoby nadobudlo kresťanstvo na ostrove Sulawesi alebo prečo si tamojší ľudia stavajú domy s obrátenou sedlovou strechou? Príďte si s prstom na mape precestovať indonézske ostrovy Sulawesi, Wakatobi a Bali v sprievode Juraja Uvíra a spoznáte aj typické tradície miestnych, o ktorých vie len naozaj skúsený sprievodca.

Počas Cestovateľského večera sa vyberieme za doteraz neobjavenou exotikou indonézskych koralových ostrovov. Z ostrova Togean v Tominiskom zálive prejdeme na priľahlý ostrov Sulawesi (predtým Celebes), jedenásty najväčší ostrovom na svete, a spoznáme krásy rovníkovej ostrovnej prírody.

S pomocou fotografií sa zastavíme aj za obyvateľmi oblasti Tana Toraja na severe ostrova, ktorí sú známi neuveriteľnými domorodými rituálmi, ktoré sú zmesou animizmu a kresťanstva.


Juraj Uvír

Na prednáške objavíte aj nepoznaný raj Wakatobiského národného parku, ktorý sa rozprestiera na štyroch ostrovoch južne od Sulawesi a od r. 2005 je zapísaný aj do Svetového dedičstva UNESCO. Napokon sa zatúlame aj na najznámejší a najnavštevovanejší ostrov Bali.

Tritisíc kilometrov dlhú trasu môžete absolvovať počas Cestovateľského večera vo štvrtok 13. septembra o 19:00 v kultúrnom centre Malý Berlín. To sa nachádza na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4.

Vstupné na podujatie je 4 € a diváci si môžu vstupenky zakúpiť aj v predpredaji na stránke MaxiTicket.sk. Partnerom podujatia je cestovná kancelária Victory Travel.

Ulož ako PDF
Napísal 12. septembra 2018 22:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.