reklama

Tanečné kurzy Human Art Space prichádzajú do Trnavy

Združenie Human Art Space prináša do Trnavy kurz Súčasný tanec a improvizácia, ktorý sa bude od 11. apríla 2018 konať každú stredu od 16:30 v kultúrnom centre Malý Berlín. Kurz pozostáva z desiatich lekcií, ktoré na seba priamo nadväzujú.

Tento kurz je určený tým, ktorí sa chcú oboznámiť so súčasným tancom a rozpohybovať svoje telo bez predchádzajúcich skúseností s tancom, ale aj pre tých, ktorí s ním už majú skúsenosti.

Cieľom kurzu je budovať efektívnosť fungovania tela v pohybe, no zároveň podnecovať vlastnú tvorivosť a pohybovú individualitu. Na hodinách sa takisto venujú krátkym pohybovým kombináciám, improvizácii aj práci s partnerom.

Ilustračné foto: Human Art Space

Kurz Súčasného tanca a improvizácie bude prebiehať pod vedením skúsenej lektorky Mgr. art. Kristíny Strečkovej. Svoje profesionálne tanečné vzdelanie získala na Vysokej škole múzických umení v Bratislave a vo svojom vzdelávaní ďalej pokračovala na The Northern School of Contemporary Dance v Leeds (UK).

Má dlhoročné skúsenosti s učením detí, študentov aj dospelých. Pôsobila na základných umeleckých školách v Bratislave, Trnave, Nitre a tiež na Konzervatóriu Dušana Nebylu v Trnave.

Založila amatérsku tanečnú skupinu Divertída a v roku 2010 práve občianske združenie Human Art Space, ktoré pôsobí v Bratislave a jeho súčasťou je aj tanečná skupina. Mala česť byt pri zrode integrovanej tanečnej skupiny Len Tak Tak, ktorá jej priniesla nový pohľad na prácu s ľudským telom.

Podrobnosti o kurze a prihlasovaní nájdete v udalosti:
https://www.facebook.com/events/414789325637751/

Vo svojej pedagogickej praxi pre zefektívnenie kvality pohybu rada využíva poznatky z anatómie a improvizáciu ako prostriedok sebapoznania a sebavyjadrenia. Rada experimentuje a čerpá inspiráciu z individuality tančníkov.

Cieľom Human Art Space je vytvoriť priestor, v ktorom sa môžu rôznorodí ľudia realizovať s dôrazom nana súčasné a pohybové umenie. Združenie sa snaží podporovať umelecký rozvoj ľudí rôznych vekových kategórií; od detí a mládež cez dospelých až po staršiu generáciu.

Zámerom je vytvoriť podmienky pre vzájomné zbližovanie a spoznávanie sa rozličných ľudí cez umenie.

Uzávierka prihlášok je 4. apríla 2018.

Ulož ako PDF
Napísal 25. marca 2018 16:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.