reklama

Do Trnavy prichádzajú e-kolobežky berlínskej spoločnosti TIER

Berlínsky TIER prináša svoju flotilu moderných zeleno-čiernych elektrokolobežiek do ďalšieho krajského mesta – do Trnavy. Jej obyvatelia a návštevníci budú môcť od dnes využívať modely, ktoré majú väčšiu výdrž baterky o približne 30 %. K bezpečnosti jazdy prispejú aj smerovky, ktoré prinesú väčšiu predvídateľnosť pohybu jazdcov. Každá jazda s TIER je nielen klimaticky neutrálna, ale aj krytá poistením zodpovednosti.

Stodvadsať nových kolobežiek sa bude nachádzať v blízkosti centrálnych dopravných uzlov a vo frekventovaných častiach mesta.

„Zóny pôsobenia a parkovacie zóny boli definované a implementované v úzkej spolupráci s predstaviteľmi mesta. Maximálna rýchlosť e-kolobežiek TIER je stanovená na 25km/hod, keďže pri tejto rýchlosti je vodič schopný bezpečne manévrovať. Touto rýchlosťou môžu jazdci jazdiť po cyklochodníkoch alebo cestných komunikáciách,“ informuje spoločnosť TIER v tlačovej správe.

Ilustračné foto: TIER

Elektrokolobežky TIER, ktoré prišli do Trnavy, majú okrem iného nabíjačku na bezdrôtový telefón a sú vybavené prednými a zadnými smerovými svetlami pre dobrú viditeľnosť.

Často diskutovanou témou ohľadne elektrokolobežiek je bezpečnosť. Na túto tému reaguje Boris Ivan, city manager TIER pre Slovensko: „E-kolobežka je dopravný prostriedok s presne stanovenými pravidlami vedenia. Úrazy najčastejšie vznikajú pri nerovnostiach vozovky alebo nepozornej jazde. Ak však dodržiavate nasledovné pravidlá, mali by ste sa im vedieť vyhnúť: sústreďte sa na jazdu, rešpektujte dopravné značenie, držte obe ruky na riadidlách, ak vidíte nerovnosť alebo odbočujete, spomaľte. Jedna kolobežka rovná sa jeden jazdec, jazdite triezvi a ak je to možné, používajte prilbu.“

Batérie e-kolobežiek TIER, ktoré sú priamo vymeniteľné na mieste vybitia, eliminujú potrebu prepravovať ich do skladov na nabíjanie. Tím zamestnancov na mieste vymení prázdne batérie za čerstvo nabité, čím sa výrazne znížia prepravné náklady a emisie. Tento operačný model spoločnosti TIER umožnil spoločnosti zostať od januára 2020 úplne klimaticky neutrálnou.

E-kolobežky TIER sa odomykajú a používajú prostredníctovm aplikácie.

Platí sa aktivačný poplatok vo výške 1 euro a sadzba 0,16 centov za minútu.

Spoločnosť TIER založili v roku 2018 a v súčasnosti pôsobí vo viac ako 220 mestách v 21 krajinách Európy a na Blízkom východe.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 17. júna 2022 11:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.