reklama

Nenápadné sochy prichádzajú do centra Trnavy

V  Čepan Gallery 10. marca uvedú novú výstavu s názvom Trnavské sochyzmy.  Prostredníctvom fotografií vybraných sôch a reliéfov priblíži rôzne témy a formy sochárstva z posledného storočia. Verejnosti bude prístupná každý deň do 30. apríla 2022.

Nenápadná galéria v centre mesta na Nádvorí dáva každoročne priestor mladým kurátorom.

Venuje sa súčasnému umeniu, architektúre, ale aj lokálnym témam, ktoré sú spojené s našim mestom. Taká je aj najnovšia výstava s názvom Trnavské sochyzmy.


Ležiaca žena

FOTO: Petra K. Adámková

Neoddeliteľnou časťou života mesta – nielen centra, ale aj sídlisk – sú sochy. Na území Trnavy sa ich nachádza takmer sedemdesiat. Diela z obdobia 1948 – 1989 sú (často právom) nálepkované ako socialistické. Sú zanedbávané a mnohé z nich boli v posledných tridsiatich rokoch dokonca zničené.

Výstava reaguje na potrebu predstaviť tieto často nenápadné diela, okolo ktorých denne prechádzame. Má snahu ukázať niektoré zo súvislostí našich dejín a sochárstva v ňom a snaží sa previesť diváka mestom s novou perspektívou.

Čepan Gallery nájdete na Štefánikovej 3 v Trnave. Prístupná je z Nádvoria a otvorená je denne od 11:00 – 19:00 hod. Výstava je voľne prístupná a pre všetkých s respirátorom.

Výstavu organizuje Publikum.sk a Malý Berlín. Z verejných zdrojov ju podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Prevádzku galérie podporujú Nádvorie a Trnavský samosprávny kraj.

Ulož ako PDF
Napísal 9. marca 2022 7:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.