reklama

Nenápadné sochy prichádzajú do centra Trnavy

V  Čepan Gallery 10. marca uvedú novú výstavu s názvom Trnavské sochyzmy.  Prostredníctvom fotografií vybraných sôch a reliéfov priblíži rôzne témy a formy sochárstva z posledného storočia. Verejnosti bude prístupná každý deň do 30. apríla 2022.

Nenápadná galéria v centre mesta na Nádvorí dáva každoročne priestor mladým kurátorom.

Venuje sa súčasnému umeniu, architektúre, ale aj lokálnym témam, ktoré sú spojené s našim mestom. Taká je aj najnovšia výstava s názvom Trnavské sochyzmy.


Ležiaca žena

FOTO: Petra K. Adámková

Neoddeliteľnou časťou života mesta – nielen centra, ale aj sídlisk – sú sochy. Na území Trnavy sa ich nachádza takmer sedemdesiat. Diela z obdobia 1948 – 1989 sú (často právom) nálepkované ako socialistické. Sú zanedbávané a mnohé z nich boli v posledných tridsiatich rokoch dokonca zničené.

Výstava reaguje na potrebu predstaviť tieto často nenápadné diela, okolo ktorých denne prechádzame. Má snahu ukázať niektoré zo súvislostí našich dejín a sochárstva v ňom a snaží sa previesť diváka mestom s novou perspektívou.

Čepan Gallery nájdete na Štefánikovej 3 v Trnave. Prístupná je z Nádvoria a otvorená je denne od 11:00 – 19:00 hod. Výstava je voľne prístupná a pre všetkých s respirátorom.

Výstavu organizuje Publikum.sk a Malý Berlín. Z verejných zdrojov ju podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Prevádzku galérie podporujú Nádvorie a Trnavský samosprávny kraj.

Ulož ako PDF
Napísal 9. marca 2022 7:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.