reklama

Čepan gallery na Nádvorí predstaví českého konceptuálneho umelca

V utorok 19. novembra 2019 sa v novovzniknutej Čepan Gallery na Nádvorí uskutoční vernisáž výstavy konceptuálneho umelca Jiřího Valocha. Pod názvom Izolované slová bude výstava v priestoroch galérie na Štefánikovej ulici č. 3 s voľným vstupom prístupná až do 19. januára 2020.

Výstava Izolované slová je jedným zo sprievodných programov piateho ročníka festivalu spisovateľov Ypsalon 2019. Je kurátorským výberom prác Jiřího Valocha a prezentované na nej budú diela vznikajúce od 60. rokov.

Medzi nimi návštevníci nájdu vizuálne básne, v ktorých sa pohrával s písmom, jeho množením a gradáciou do geometrických tvarov. Ako napovedá názov, dôležitou sa pre diváka stáva vlastná izolácia vo svojom vnútri a uvažovanie o priestore, čase, fyzickom i nefyzickom zároveň.

Jiří Valoch (*1946, Brno) je konceptuálny umelec, kurátor, publicista, teoretik a kritik umenia. Študoval bohemistiku, germanistiku a estetiku na Filozofickej fakulte Masarykovej Univerzity v Brne (1965 – 1970).

Jeho prvé umelecké realizácie vizuálnej poézie sa datujú do roku 1963. Postupne do jeho tvorby začali vnikať optické a rytmické básne, typogramy a nesémantické vizuálne básne.

Výstavu Izolované slová Jiřího Valocha otvorí kurátorka Dominika Chrzanová v utorok 19. novembra o 18.00 h. Čepan Gallery sa nachádza na Nádvorí (Štefániková 3, Trnava) a je spoločným projektom občianskych združení Publikum.sk a Malý Berlín.

Podujatia kultúrneho centra Malý Berlín z verejných zdrojov v rámci projektu Malý Berlín 2019 podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

Organizátori za podporu ďakujú mediálnym partnerom Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Trnavské noviny, Trnavské rádio, Trnavsko a MY Trnava.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 18. novembra 2019 6:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.