reklama

Kapela Talent Transport predstaví naživo svoj druhý album

Vo februári 2018 kapela vydala druhý album Napospas, ktorý pokrstili v bratislavskej Novej cvernovke. Trnavskému publiku ho predstavia vo štvrtok 12. apríla o 20:00 v kultúrnom centre Malý Berlín na Štefánikovej 4.

Album vznikal štyri roky a rovnako ako ich prvotina, aj na tomto cítiť odkaz Deža Ursínyho a Mareka Brezovského. Voľne kombinuje jazz, vážnu hudbu a pop, pri čom nehľadali dokonalú formu skladieb. Nový album chce priniesť čerstvý vietor v podobe prepracovaných, ale zároveň neťaživých kompozícií.

Talent Transport pozostáva z charizmatického frontmana, skladateľa, klaviristu a speváka Vlada „Slnka“ Šarišského, bubeníka a vokalistu Mariána Slávku a basgitaristu Filipa Hittricha, ktorý celý album aj mixoval a mastroval.


Plagát

Títo traja muzikanti sú spojení s viacerými úspešnými hudobnými projektmi, medzi nimi napr. s Hranou, Janou Kirschner, s kapelou Longital, s Danom Heribanom a inými. Vari aj preto dokážu vo vlastných kompozíciách bezstarostne prekračovať žánrové hranice medzi jazzom, popom a súčasnou vážnou hudbou.

Trojica hrá pôvodné inštrumentálne a vokálno-inštrumentálne skladby rôznych hudobných štýlov s viacjazyčnými textami. Členovia sú zárukou progresívneho autorského a interpretačného štýlu, ktorý rezonuje najmä u mladej generácie a poslucháčov vyspelej domácej tvorby.

Koncert sa koná 12. apríla o 20.00 v Malom Berlíne (Štefánikova 4). Lístky sú dostupné v predpredaji za 7 € na stránke Ticketportal.sk, na mieste sa budú predávať za 9 €.

Z verejných zdrojov koncert podporil hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2018. Mediálnymi partnermi sú Trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, Mesto Trnava, My Trnavské noviny, Trnavsko, Trnavské rádio a Rádo_FM.

Ulož ako PDF
Napísal 27. marca 2018 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.