reklama

Trnavská kapela Veneer vystúpi doma po desiatich rokoch

Pri príležitosti osláv 100 rokov od vzniku Česko-Slovenska sa v Malom Berlíne uskutoční dvojkoncert slovenských a českých hudobníkov. Slovenskú stranu bude zastupovať obnovená trnavská skupina Veneer. Z Čiech sa predstaví nový projekt Čáry života.

Veneer je elektropopová skupina, ktorá bola najaktívnejšia v rokoch 2003 – 2008, keď vydala svoj doteraz jediný album Light (EMI/Escape), nominovaný na cenu Aurel za album roka.

Spolupracovali na ňom aj členovia Tata Bojs. Od roku 2008 sa nadlho odmlčali, opäť koncertovali až v roku 2017, už s novou speváčkou Habbiel. Zvyšnými členmi sú Daniel Bihány, Peter Pösinger, Michal Štipala a Pavol Hubinák (známy z Rádia_FM). V Trnave hrali naposledy presne pred desiatimi rokmi.


Kapela Veneer

Skladateľ a spevák Jan Boroš založil projekt Čáry života v roku 2012, keď sa presťahoval do Berlína.

Debutový album Stínítko je prierezom posledných šesť rokov jeho života. Hovorí o ňom ako o pomalých a smutných piesňach o láske. Celým albumom sa nesú minimalistické beaty a svojrázne frázovanie silných českých textov.

Koncert Veneer a Čáry života sa začína v piatok 26. októbra o 20.00 v kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4).

Vstupenky v cene 5 € sú dostupné v predpredaji na stránke Maxiticket.sk, na mieste sa budú predávať od 19.30 za 7 €.

Podujatie podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2018.

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2018 0:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.