reklama

Kanadská kapela The Burning Hell sa vracia na Slovensko. V piatok vystúpi v Trnave

Indie folková skupina z Ontaria obľubuje európske hudobné kluby, drží dokonca neformálny svetový rekord, v rámci ktorého odohrala v priebehu 24 hodín až desať koncertov v rôznych krajinách počnúc Nemecku a končiac v Slovinsku. V Trnave vystúpia už tento piatok 20. októbra 2017.

Názov The Burning Hell síce evokuje tvrdší hudobný žáner, no ide o alter ego kanadského pesničkára Mathiasa Kona, ktorého na koncertoch sprevádzajú Ariel Sharrattová na klarinete a saxofóne a basgitarista Darren Bowne.

Kapela koncertovala už na rôznych miestach od slávneho chaotického britského festivalu Glastonbury až po osamelý arktický kruh. Na turné zneli ich piesne nielen v kluboch a festivalových stanoch, ale aj na menej tradičných miestach, medzi ktoré počítajú obývačku, atómový bunker a dokonca aj jeden francúzsky ústav pre duševne chorých.


The Burning Hell

V Trnave vystúpia v príjemnom prostredí podniku Zelený kríček na Štefánikovej 24. Publiku predstavia svoj najnovší album Revival Beach, no určite nevynechajú ani svoje staršie skladby. Tie sa žánrovo pohybujú od garážových balád typických pre 50. roky minulého storočia cez rock’n’roll až po valčíky, rap a introspektívny folk.

Ich koncerty sú preto ako zrýchlená jazda hudobnými žánrami a dekádami, cez ktorú sa ako jediná istota tiahne rozprávačský talent a humor frontmana Mathiasa Kona. Na ich poslednom albume Revival Beach sa tento ľudový básnik venuje aktuálnou posadnutosťou spoločnosti apokalyptickými scenármi, medzi ktoré patria obľúbené filmy o prírodných katastrofách či populárne televízne seriály o zombíkoch. Nevyhol sa však ani vážnejším politickým témam.

Našťastie je pre Mathiasa Kona typický pozitívny pohľad na svet, nejde teda ani zďaleka o depresívnu či melancholickú hudbu. Práve naopak, témy spracúva niekedy surreálne, inokedy ironicky a vždy s humorom a ľahkosťou, vďaka čomu si v Európe získava čoraz viac fanúšikov.

O hudobný support sa kapele The Burning Hell postará formácia Construction & Destruction. Tvorí ju dvojica kanadaských hudobníkov, ktorí trnavskému publiku predvedú svojrázny strašidelný rock’n’roll.

Koncert nájdete na sociálnej sieti Facebook (https://www.facebook.com/events/466750653697339/). Z verejných zdrojov ho v rámci projektu Malý Berlín 2017 podporil Fond na podporu umenia. Ďakujeme aj mediálnym partnerom: mesto Trnava, Trnava-live.sk a TrnavskýHlas.sk. Vstupné 5 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 18. októbra 2017 7:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.