reklama

V rámci Dobrofest Summer Special vystúpi v centre Trnavy úspešná bluegrassová kapela Professional Deformation

Po úspešnom júlovom projekte Blues Moods Summer Special prichádza občianske združenie Trnavská hudobná spoločnosť aj s druhým z letných špeciálov, ktorým je Dobrofest Summer Special.

Na druhom letnom špeciáli sa predstaví skupina Professional Deformation z Českej republiky, ktorá bola založená v roku 2016 gitaristom a spevákom Jakubom Racekom. Zostavu skupiny dopĺňajú skúsení hudobníci – kontrabasista Miloš Klápště, hráč na dobro Radek Vaňkát a bendžista Petr Vošta.

Vystúpenia skupiny Professional Deformation sú spojením melodického bluegrassu, swingu, rockabilly a štyroch mužských hlasov, plné zábavy a pozitívnej energie.


Professional Deformation

O tom, že sa skupina prezentuje skvelými vokálmi a vynikajúcimi inštrumentálnymi výkonmi svedčí aj to, že tohto roku získala prvé miesto v súťaži skupín na najväčšom európskom bluegrassovom festival v La Roche vo Francúzsku.

Odmenou pre skupinu je pozvánka na Rapid Grass Festival v Colorade v roku 2020.

Trnavská hudobná spoločnosť zaradila projekty letných špeciálov do svojho portfólia ako podporné aktivity festivalov Blues Moods a Dobrofest pre uchovanie nehmotného kultúrneho dedičstva.

Oba projekty Blues Moods Summer Special a Dobrofest Summer Special vznikli vďaka finančnej a morálnej podpore inštitúcií a spoločností: Fond na podporu umenia, Mesto Trnava, o.z., Nádvorie – priestor súčasnej kultúry, Kultúrne centrum Malý Berlín, Halada advokátska kancelária s.r.o., Libros, s.r.o., EditPrint s.r.o., Polonec, s.r.o., Webhouse, s.r.o. a portálu DoMesta.sk.

Vystúpenie sa uskutoční už túto stredu, 21. augusta 2019 so začiatkom o 20:00 hod. na trnavskom Nádvorí.

Vstup na podujatie je voľný.

(ah)

Ulož ako PDF
Napísal 19. augusta 2019 8:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.