reklama

Pozvánka: Dve hudobné osvieženia letnými špeciálmi v centre Trnavy

Do letného, hudbou nabitého centra Trnavy prináša občianske združenie Trnavská hudobná spoločnosť koncertné osvieženie v podobe dvoch vystúpení. V polovici júla vystúpi na trnavskom Nádvorí holandské duo Holy Water a koncom augusta na tom istom mieste česká skupina Professional Deformation.

Holy Water je rokenrolové duo z holandského Amsterdamu. Spevák a gitarista Chris Schut a kontrabasista David Mac Gillavry hrajú vlastné, autorské skladby v štýle klasického rokenrolu v štýle Elvisa Presleyho alebo Johnyho Casha.

Duo prechádza Európou so svojim turné už od roku 2008 – od Londýna, cez Paríž až po Moskvu.

Ako hovoria sami o sebe: “Keď počujete hrať Holy Water, je to akoby ste počuli veľkú kapelu, keď ale pristúpite bližšie, uvidíte dvoch sympatických mladíkov hrať muziku plnú energie.”

Skupina vystúpi vrámci projektu Blues Moods Summer Special na trnavskom Nádvorí PSK v stredu 17. júla 2019 so začiatkom o 20.00 h.


Plagát

Česká skupina Professional Deformation je spojenie melodického bluegrassu, swingu, rockabilly a štyroch mužských hlasov.

Skupina bola založená v roku 2016 gitaristom a spevákom Jakubom Racekom. Zostavu skupiny dopĺňajú skúsení hudobníci – kontrabasista Miloš Klápště, dobrista Radek Vaňkát a banjista Petr Vošta.

Vystúpenia skupiny sú veľmi živé, zábavné a doslova nabité energiou. Lyrické balady skupiny sú doplnené skvelými hlasmi a ich inštrumentálne výkony nenechajú nikoho na pochybách o ich hráčskych schopnostiach.

Professional Deformation vystúpi vrámci projektu Dobrofest Summer Special v stredu, 21. augusta 2019 na trnavskom Nádvorí PSK so začiatkom o 20.00 h.

Trnavská hudobná spoločnosť tieto dva projekty zaradila do svojho portfólia ako podporné aktivity festivalov Blues Moods a Dobrofest pre uchovanie nehmotného kultúrneho dedičstva.

Oba letné špeciály projektov Blues Moods Summer Special a Dobrofest Summer Special vznikli vďaka finančnej a morálnej podpore inštitúcií a spoločností: Fond na podporu umenia, Mesto Trnava, o.z., Nádvorie – priestor súčasnej kultúry, Malý Berlín, Halada advokátska kancelária, Libros, EditPrint, Polonec, Webhouse a portálu DoMesta.sk.

Na obe podujatia počas oboch letných dní je voľný vstup.

Peter Stojka

Ulož ako PDF
Napísal 29. júna 2019 10:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.