reklama

Blues Moods Summer Special 2022 s Jergušom Oravcom na trnavskom Nádvorí

Koncert pôvodne naplánovaný na 29. júla na trnavskom Nádvorí sa kvôli nepriazni počasia musel presunúť na nový termín. Vystúpi na ňom gitarista, spevák a skladateľ – Jerguš Oravec, ktorý je známy hudobnej verejnosti ako člen zoskupenia The Youniverse so speváčkou Tami Nižňanskou.

Jerguš Oravec vystupuje však aj ako sólový hráč so svojím bluesovo orientovaným repertoárom a s tým sa aj trnavskej verejnosti predstaví už tento piatok, 19. augusta 2022 na trnavskom Nádvorí so začiatkom o 20.00 h v rámci podujatia Blues Moods Summer Special 2022.

Na podujatie je voľný vstup. Organizátorom podujatia je Trnavská hudobná spoločnosť o.z.

Trenčiansky rodák Jerguš Oravec začal študovať hru na klavíri v šiestich rokoch. V trinástich rokoch začal hrať na gitaru. Neskôr zakladá svoju prvú hudobnú formáciu Next Page. Trio koncertuje po celom Slovensku a presadzuje sa so svojim vlastným repertoárom až do finále súťaže Blastbeat v roku 2008.

V tom istom roku skupina nahráva rovnomenný album Next Page, ktorý pokrstil Pavol Hammel. Do konca roku 2009 skupina Next Page mení obsadenie z tria na kvintet a mení sa aj jej hudobne smerovanie, keď vydáva bluesové DVD s názvom „Just One Night“, v roku 2010 nominované na bluesový objav roka.

Jerguš medzitým ešte nahráva akustický projekt „In Blue“, ktorý obsahuje bluesové štandardy napr. od Roberta Johnsona, Big Bill Bronzyho alebo Muddy Watersa a T-Bone Walkera, spolu s autorskými, slovensky spievanými skladbami.

V roku 2011 začal viac inklinovať k pop-music, ale aj tradičnému jazzu a funky. V roku 2012 vyhral spolu so svojím novým projektom 3JO prestížnu cenu na festivale Blues Aperitiv, kde získal cenu poroty aj cenu divákov a zúčastnil sa na medzinárodných bluesových festivaloch v českom Šumperku a v poľskom Krakove.

Začiatkom toho istého roku vydal aj druhé DVD tentokrát so spomínaným 3JO-m, s názvom „Still Learning“. V roku 2015 založil s Tammy Nižňanskou skupinu The Youniverse.

Skupina orientovaná viac do rokenrolu a bluesu v marci 2016 vydala prvé EP s názvom „Raise Hell Kid“ a v roku 2020 CD a LP „CMYK“. V tom istom roku vystupuje Jerguš Oravec so svojou skupinou The Youniverse aj na 10. ročníku festivalu Blues Moods v Trnave.

Peter Stojka

Ulož ako PDF
Napísal 18. augusta 2022 10:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.