reklama

Česká kapela Sýček podporí záchranu ohrozenej sovy koncertom v Trnave

Českobudějovická skupina Sýček vydala v decembri 2017 debutový album I. Nahrávka vyšla na značke Noise Assault Agency Budweiss, ktorá má blízko ku skresleným gitarám a hrubému sonickému hluku. Psychedelický zvuk Sýčka stojí na motorik beate bubeníka Šamana (Nuly). Dopĺňa ho čarovanie s delayom, pretáčanie fuzzu, ale aj príjemné opakujúce sa vyhrávky. Minimalistickej štruktúre zodpovedajú aj skratkovité texty povzbudzujúce obrazotvornosť.

Kapela nevznikla primárne za účelom pomáhať záchrane ohrozeného kuvika (v češtine sýček).

Pôvodne v názve hľadali symbolický význam, keďže v antickom Grécku bol kuvik symbolom múdrosti a v Ríme smrti. Postupne zistili, že je to jeden z najohrozenejších druhov sov v Čechách (i na Slovensku). Aj keď sa nepovažujú za environmentálnu skupinu, snažia sa zvyšovať povedomie o vymieraní kuvikov a organizujú benefície na ich podporu.


Skupina Sýček

Na turné k debutovému albumu sa Sýček zastaví v troch mestách na Slovensku a Malý Berlín hrdo predstavuje jednu z najlepších súčasných českých gitarových kapiel trnavskému publiku.

Na tomto koncerte ich podporí brnenská zostava Fat Old Donald. Štvorčlenná partia má na konte zatiaľ jedno EP Tangerine Chicken Won’t Fool Nobody z roku 2014. Na prvom albume práve pracujú. Hrajú fúziu progresívneho rocku s ľahkým ambientom, zachádzajúcu až do psychedélie a elektroniky.

Koncert sa odohrá 11. mája o 20.00 v kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4). Lístky v cene 3 € sa budú predávať na mieste polhodinu pred začiatkom.

Podujatie podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2018. Mediálnymi partnermi sú Trnava-live.sk a TrnavskyHlas.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 10. mája 2018 9:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.