reklama

Pozvánka na výstavu: Fotografie, ktoré vznikli bez použitia fotoaparátu

Čepan Gallery otvára novú výstavu pod názvom Živá fotografia / Tableau vivant. Predstavuje tvorbu mladej fotografky Ester Šabíkovej, ktorá reprezentuje netradičný prístup k fotografii. Výstavu máte možnosť navštíviť v priestoroch galérie na Nádvorí a to každý deň až do 15. júla 2020.

Viete si predstaviť vytvoriť fotografiu bez použitia fotoaparátu? Názov výstavy Živá fotografia / Tableau vivant odkazuje na spôsob, akým autorka tvorí.

Obraz vzniká priamym kontaktom a pôsobením svetla na fotografický papier, ktorý často vystavuje rôznym poveternostným podmienkam, pôsobeniu dažďa, deformáciám a degradáciám.

Na fotografický papier ukladá tiež organické materiál, ktorý pod vplyvom času mení svoju štruktúru, hnije, prerastá plesňou.

Obraz sa utvorí sám a každý deň sa bude mierne líšiť a vyvíjať. Vytvára tak diela, ktoré sa exponujú počas celého trvania výstavy, vďaka čomu si ich proces budete môcť pozrieť priamo v priestore galérie.

Na výstave sa objavia najmä reprodukcie originálov, ktoré prešli pôsobením času a majú už svoju konečnú podobu.

Čepan Gallery sa nachádza v priestoroch Nádvoria (Štefánikova 3). Výstavu si môžete pozrieť každý deň od 11:00 – 19:00 hod. Vstup je zdarma.

Výstava je súčasťou programu kultúrneho centra Malý Berlín. Jeho podujatia z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava v rámci projektu Malý Berlín 2020.

Ulož ako PDF
Napísal 2. júna 2020 13:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.