reklama

Výstava Náhodné krajiny poukazuje na témy životného prostredia a mestskej zelene

V trnavskej Čepan Gallery (Štefánikova 3) už tento týždeň otvárajú novú výstavu pod názvom Náhodné krajiny. Tentoraz výstava nebude iba v priestoroch galérie, ale zasahovať bude aj do prostredia Nádvoria, kde sídli. Premiestnených sem bude niekoľko betónových kvetináčov, ktoré na výstavu zapožičalo Mesto Trnava.

Aké sú súčasné trendy prinášania a vytvárania prírody v meste? Okrem oficiálnej mestskej zelene sa nachádzajú miesta, ktoré sú o čosi viac prírodné, spontánne a menej všímané. Názov výstavy Náhodné krajiny poukazuje na zabudnuté miesta, kde náletové dreviny a trávy slobodne a autonómne rastú.

Na rozdiel od kultivovanej oficiálnej zelene nie sú regulované a ani kontrolované človekom. Autorka nachádza tieto miesta a prenáša ich do tesného okolia galérie. Výstava sa teda venuje témam ekológie, zelene v meste a jej pôsobenia na človeka.


Náhodné krajiny – mestský kvetináč

Kurátorom výstavy je Erik Michalčík. Je absolventom Katedry pedagogiky výtvarného umenia na Trnavskej univerzite, má za sebou autorské výstavy v Galérii Výklad i v Nitrianskej galérii a moderoval reláciu v Trnavskom rádiu Umenie na vine.

Výstava Náhodné krajiny je prvou, kde vystupuje ako kurátor a je zároveň súčasťou vzdelávacieho programu pre mladých kurátorov, ktorý v Čepan Gallery realizuje kultúrne centrum Malý Berlín.

Zuzana Branišová je odborná asistentka na Katedre pedagogiky výtvarného umenia Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave. Okrem objektov a inštalácií ju zaujíma tak v teoretickej ako aj praktickej rovine vzdelávanie v kontexte umeleckých participatívnych projektov.

Čepan gallery sa nachádza v priestoroch Nádvoria (Štefánikova 3). Vernisáž výstavy sa koná v stredu 9. septembra 2020 o 18.00 h. a výstava bude voľne dostupná každý deň od 9.00 h – 19.00 h až do 30. októbra 2020.

Výstava je súčasťou programu kultúrneho centra Malý Berlín. Jeho podujatia z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj v rámci projektu Malý Berlín 2020.

Ulož ako PDF
Napísal 8. septembra 2020 7:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výstava Náhodné krajiny poukazuje na témy životného prostredia a mestskej zelene”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.