reklama

Pozvánka na výstavu: Nežná revolúcia v komiksovej podobe

V stredu 6. novembra 2019 sa v priestoroch Kníhkupectva AF na Štefánikovej 5 uskutoční vernisáž výstavy s názvom Čierna oslava. Výstavu organizuje kultúrne centrum Malý Berlín ako sprievodný program piateho ročníka festivalu spisovateľov Ypsalon 2019. Výstava bude návštevníkom voľne prístupná do 6. januára 2020.

Autorka výstavy Klára Štefanovičová predstaví ilustrácie pochádzajúce z rovnomennej knižnej predlohy.

Komiks Čierna oslava je príbehom dvoch mladých zaľúbených ľudí, ktorí sa – každý po svojom – tiež zapoja do boja za slobodu. Dejová línia sa odohráva v Bratislave 16. novembra 1989, deň pred najznámejším dátumom Nežnej revolúcie. Autorom príbehu je spisovateľ Michal Hvorecký.


Komiks Čierna oslava

Čierna oslava je jedným z komiksov, ktorý vychádza vo vydavateľstve e.j. publishing ako špeciálny projekt k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Projekt pod názvom Nežný komiks prináša štyri rozličné príbehy od štyroch ilustrátorov a štyroch spisovateľov.

Klára Štefanovičová (1995) je aktuálne študentkou ateliéru voľnej grafiky na VŠVU v Bratislave pod vedením prof. Róberta Jančoviča, akad. mal. Popri voľnej tvorbe sa venuje najmä komiksu, ilustrácii a grafickému dizajnu.

Komiks Čierna oslava, ktorý vyšiel tento rok v júli, je jej knižným debutom.

Otvorenie výstavy sa uskutoční v stredu 6. novembra o 18:00. Viac informácií o festivale aj výstave nájdete na www.ypsalon.sk.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

Ulož ako PDF
Napísal 4. novembra 2019 8:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.